Belka
Wtorek, 18 Czerwca 2019   imieniny: Elżbieta, Paula, Marek
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Krotoszyński Ośrodek Kultury - Zapowiedzi na czas wakacji!

Data publikacji: 2013-07-12, Data modyfikacji: 2013-07-12
A A AWydrukDrukuj  
 

Wakacje w pełni i pomimo tego, że zajęcia stałe w Krotoszyńskim Ośrodku Kultury na czas wakacji zostały zawieszone, KOK przygotował sporo atrakcji dla wszystkich mieszkańców miasta.

Już 14 lipca (niedziela) odbędzie się inauguracyjny koncert 7 Ogólnopolskiego Festiwalu Muzycznego Lato Organowe w Krotoszyńskiej Farze, którego mecenasem jest m.in. Krotoszyński Ośrodek Kultury. Pierwszy koncert to recital monograficzny kompozycji Mariana Sawy (1937-2005) w wykonaniu Bartosza Patryka Rzymana z Wrocławia. Koncert rozpocznie się o godz. 19.00 a wstęp jest oczywiście WOLNY! Więcej przeczytaj TUTAJ!

W piątek 19 lipca rozpoczyna się 9 Ogólnopolski Plener Ceramiczno-Malarski - Krotoszyn 2013. Przez ponad tydzień czasu będzie można podglądać artystów przy pracy, rozmawiać z nimi a może nawet spróbować własnych sił np. w rzeźbie w glinie. Plener odbędzie się w pracowni Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury ale artystów spotkać będzie można również na ulicach Krotoszyna. Więcej informacji TUTAJ!

Krotoszyńskie Kino 3D Przedwiośnie zaprasza na Sensacyjną Noc Kina, która odbędzie się w nocy z 20 na 21 lipca. Wyświetlone zostaną 4 filmy sensacyjne. Pierwszy seans rozpocznie się o godz. 22.00 a ostatni zakończy się już wczesnym rankiem. Szczegóły TUTAJ!

Na początku drugiego miesiąca (1 sierpnia) wakacji rozpocznie się realizacja dużego projektu CZTERY STRONY KROTOSZYNA skierowanego do dzieci i młodzieży z czterech wsi gminnych położonych dookoła miasta: Lutogniewa, Chwaliszewa, Orpiszewa i Benic. Projekt, który polega na zorganizowaniu w ww. wsiach licznych warsztatów potrwa cały miesiąc i weźmie w nim udział ok. 200 dzieci a zakończy go event podsumowujący wszystkie spotkania. Projekt został dofinansowany przez Urząd Miasta i Gminy Krotoszyn a więcej informacji o nim pojawi sie wkrótce na naszej stronie internetowej.

W nocy z 3 na 4 sierpnia w Kinie 3D Przedwiośnie odbędzie się Powtórkowa Noc Kina, podczas której uczestnicy obejrzą wybrane w otwartym głosowaniu 4 filmy z ostatnich miesięcy. Ankieta w której można wybrać swoje ulubione lub jeszcze nie obejrzane 4 filmy dostępna jest na stronie krotoszyn.pl w lewej kolumnie ANKIETA. Wszystkie filmy będą wyświetlane w wersjach 2D z napisami a bilet na każdy seans będzie kosztował 10 zł. Zapraszamy do zabawy. Głosowanie potrwa do czwartku 25 lipca do północy!

 

 

Drugi koncert w ramach 7 Ogólnopolskiego Festiwalu Muzycznego Lato Organowe w Krotoszyńskiej Farze odbędzie się 4 sierpnia (niedziela), tym razem wystąpią Anna Łęcka (sopran) i Marcin Łęcki (organy) z Torunia. Koncert rozpocznie się o godz. 19.00 a wstęp jest oczywiście WOLNY! Więcej informacji o wykonawcach wkrótce na naszej stronie internetowej!

Animowana M.A.P.A. czyli Mały Atlas Polskiej Animacji odbędzie się w dniach 7-11 sierpnia w Kinie 3D Przedwiośnie. Zapraszamy na jedyną w swoim rodzaju, niezapomnianą i porywającą podróż po krainie nieograniczonych możliwości - Animacji. Przez Królestwo Polskiej Animacji poprowadzi Was Animowana M.A.P.A., czyli Mały Atlas Polskiej Animacji. To 10 spotkań z klasyką polskiej animacji dla młodych widzów, a także prezentacja tego, co aktualnie w naszej animowanej trawie piszczy. Bilet na pojedyncze spotkanie kosztuje 5 zł. Szczegóły wkrótce na stronie internetowej KOK i Kina 3D Przedwiośnie.

 

Ogólnopolski projekt artystyczny PIPPI POŃCZOSZANKA realizowany w ramach programu „Lato w teatrze” przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie oraz Teatr PINOKIO w Łodzi zawita w weekend 16-17 sierpnia br. do Krotoszyna (boisko osiedlowe przy ul. Fabrycznej).

Projekt składa się ze spektaklu „Pippi Pończoszanka” granego w namiocie cyrkowym, koncertu, parady oraz warsztatów artystycznych, działania skierowane są do dzieci i młodzieży oraz ich rodziców i opiekunów. PROGRAM: Dzień I 15:00-16:00, 16:15-17:15, 17:30-18:30 – warsztaty cyrkowe, muzyczne oraz teatralne dla dzieci i młodzieży każdy warsztat odbywa się trzykrotnie, w jednym warsztacie może wziąć udział maksymalnie 20 osób Dzień II 11:00 – parada ulicami miasta 18:00 – spektakl „Pippi Pończoszanka”, koncert zespołu Bura Kura WSTĘP WOLNY Zapisy na warsztaty prowadzone są przez lokalne ośrodki kultury.

Projekt składa się ze spektaklu „Pippi Pończoszanka” granego w namiocie cyrkowym, parady oraz warsztatów artystycznych, działania skierowane są do dzieci i młodzieży oraz ich rodziców i opiekunów. Program rysuje się następująco:

Dzień I

15:00-16:00, 16:15-17:15, 17:30-18:30 – warsztaty cyrkowe, muzyczne oraz teatralne dla dzieci i młodzieży - każdy warsztat odbywa się trzykrotnie, w jednym warsztacie może wziąć udział maksymalnie 20 osób

Dzień II

11:00 – parada ulicami miasta, 18:00 – spektakl „Pippi Pończoszanka”,
WSTĘP WOLNY! Zapisy na warsztaty będą prowadzone przez Krotoszyński Ośrodek Kultury. Szczegóły wkrótce!

W piątek 16 sierpnia na ul. Rynkowej tak jak w ubiegłym roku odbędzie się Filmowy Sympatyczny Zaułek. W tym roku publiczność w kinie plenerowym będzie mogła obejrzeć komediodramat Charliego Chaplina "Brzdąc" oraz posłuchać koncertu zespołu CZERWIE, który wykona muzykę na żywo do tego z filmu. Później przewidziany jest jeszcze jeden seans z Charliem Chaplinem w roli głównej. Szczegółowy program wkrótce na naszej stronie internetowej.

 

W niedzielę 18 sierpnia br. przy ul. Rynkowej odbędzie się Międzynarodowe Spotkanie Folkloru, podczas którego wystąpią zespoły z czterech krajów. Zespół Folklorystyczny CIFRA z miejscowości Uherske Hradiste (Czechy), Folklorystyczny Zespół Taneczny Miasta Izmit (Turcja), Zespół Folklorystyczny BOJKIWCZANKA z miejscowości Dolyna (Ukraina), Zespół Folklorystyczny ORAWIACY z Lipnicy Wielkiej (Polska).

Tego samego dnia (18 sierpnia o godz. 18.00) w sali Kina 3D Przedwiośnie odbędzie się pierwszy spektakl projektu Teatr Polska, pierwszy który zobaczymy w tym roku w Krotoszynie, bo zaplanowanych jest pięć. Pierwszy będzie JANOSIK Teatru Lalka z Warszawy. Przy okazji tego spektaklu odbędą się również warsztaty teatralne z artystami z Teatru Lalka. Więcej o spektaklu oraz o projekcie można przeczytać TUTAJ! a na stronie wkrótce więcej informacji o spektaklach w Krotoszynie.

Trzeci koncert w ramach 7 Ogólnopolskiego Festiwalu Muzycznego Lato Organowe w Krotoszyńskiej Farze odbędzie się 25 sierpnia (niedziela), tym razem wystąpi Monika Krahforst z Wrocławia. Koncert rozpocznie się o godz. 19.00 a wstęp jest oczywiście WOLNY! Więcej informacji o wykonawcach wkrótce na naszej stronie internetowej!

Poza tym co tydzień nowe propozycje ma dla każdego Kino 3D Przedwiośnie. Zapraszamy po szczegóły na stronę www.kino.krotoszyn.pl

 

 

UM Krotoszyn, Źródło artykułu: www.krotoszyn.pl, Autor zdjęć: UM Krotoszyn
 
Komentarze
izka94   2013-07-14 13:06:27
ciekawie się zapowiada:)
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat krotoszyński - powiat w południowo – wschodniej części województwa wielkopolskiego z siedzibą w Krotoszyne.W skład powiatu wchodzą gminy: Kobylin, Koźmin Wielkopolski, Krotoszyn, Rozdrażew, Sulmierzyce i Zduny, zajmując powierzchnię 714,23 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: rezerwaty przyrody (Baszków, Buczyna Helenopol, Dąbrowa Smoszew, Miejski Bór i Mszar Bogdaniec), obszar chronionego krajobrazu Dąbrowy Krotoszyńskie Baszków – Rochy, szlaki turystyczne piesze i rowerowe. Do zabytków zaliczają się: wiatrak koźlak z 1877 roku, zajazd z salą taneczną z II połowy XIX wieku w Kobylinie, zespół pałacowo – folwarczny z II połowy XIX wieku w Łagiewnikach, układ ruralistyczny z 1240 roku, z XVIII i XX wieku, zespół kościoła parafialnego p.w. Najświętszego Serca Jezusa z lat 1907 -1909, zespół pałacowy z XIII wieku i stajnia folwarczna z 1905 roku w Smolicach, zespół dworski z I połowy XIX wieku w miejscowości Starkowiec, zespół kościoła parafialnego p.w. Matki Boskiej Gromnicznej z połowy XVII wieku i zespół dworski z I połowy XIX wieku w miejscowości Stary Gród, zespół pałacowy we wsi Borzęciczki, zespół dworski z 1909 roku we wsi Dębiogóra, zespół klasztorny trytyniarzy z XVIII wieku, ratusz z 1688,1890 i 1968 roku, zespół pałacowy z XVII i XIX wieku w Krotoszynie, zespół dworski w osadzie Wronów, zespół dworski z I połowy XIX wieku w Rozdrażewie, ratusz z 1743 roku i wiatrak koźlak z 1797 roku w Sulmierzycach, kuźnia z I połowy XIX wieku we wsi Baszków oraz wiele innych zabytkowych kościołów, kapliczek czy cmentarzy. 

Gospodarka powiatu oparta jest na handlu, ale na tutejszą gospodarkę wpływ mają także: przemysł, budownictwo oraz rolnictwo wraz łowiectwem i  leśnictwem. Na terenie powiatu działają: KONSTAL (produkcja i montaż konstrukcji stalowych), Gembiak – Mikstacki (wykonawca kostki brukowej oraz dróg i nawierzchni masy bitumicznej), Zakład Konfekcyjny TEOMINA (producent konfekcji damskiej) czy GABI – PLAST (producent naczyń i opakowań z tworzyw sztucznych).

Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe: DK15 i DK36.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola