Belka
Niedziela, 21 Kwietnia 2019   imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Odcinek Krośnice [Milicz] - Krotoszyn - Ostrów Wkp. - Kalisz z tyłu TLK Wrocławianin

 
Odcinek zaczyna się na około 8 km przed Miliczem. Jedziemy po linii z Oleśnicy do Chojnic. W Krotoszynie odbijamy na linię kolejową nr.14 i jedziemy od Krotoszyna do Ostrowa Wkp. gdzie normalnie pociągi klasyczne nie kursują. Stąd pomysł sfilmowania szlaku. Odcinek od Wrocławia Głównego do Krośnic można obejrzeć tutaj.: youtube.com/edit?o=U&video_id=KmZvV68NxzI Nagrano 08.09.15 Odcinek Kalisz - Koluszki można zobaczyć tukej: youtube.com/watch?v=tbtTqBXZpVQ Odcinek Koluszki - Mokra - Warszawa Wschodnia tukej: youtube.com/watch?v=jfSzpl-X--s 0:00:00 - Krośnice 0:16:40 - Milicz 0:37:30 - Zduny 0:44:58 - Krotoszyn 0:48:50 - wjeżdżamy w linię kolejową nr.14, którą dojeżdża się do Łodzi Kaliskiej. W normalnym ruchu liniowym pociągi pospieszne jeżdżą dopiero od Ostrowa Wkp. 1:07:24 - normalnie pociągi z Wrocławia do Warszawy przyjeżdżają do Ostrowa tą linią z lewej strony, jest to linia 355, przez Twardogórę Sycowską, Międzybórz Sycowski, Odolanów. 1:08:35 - Ostrów Wkp. 1:21:25 - Nowe Skalmierzyce, wraz z pięknym dworcem. 1:28:00 - Kalisz Ten film powstał przy użyciu Edytora wideo YouTube (youtube.com/editor)

 


Kubek Elektrowoz
 
Data pliku video: 2015-09-09, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat krotoszyński - powiat w południowo – wschodniej części województwa wielkopolskiego z siedzibą w Krotoszyne.W skład powiatu wchodzą gminy: Kobylin, Koźmin Wielkopolski, Krotoszyn, Rozdrażew, Sulmierzyce i Zduny, zajmując powierzchnię 714,23 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: rezerwaty przyrody (Baszków, Buczyna Helenopol, Dąbrowa Smoszew, Miejski Bór i Mszar Bogdaniec), obszar chronionego krajobrazu Dąbrowy Krotoszyńskie Baszków – Rochy, szlaki turystyczne piesze i rowerowe. Do zabytków zaliczają się: wiatrak koźlak z 1877 roku, zajazd z salą taneczną z II połowy XIX wieku w Kobylinie, zespół pałacowo – folwarczny z II połowy XIX wieku w Łagiewnikach, układ ruralistyczny z 1240 roku, z XVIII i XX wieku, zespół kościoła parafialnego p.w. Najświętszego Serca Jezusa z lat 1907 -1909, zespół pałacowy z XIII wieku i stajnia folwarczna z 1905 roku w Smolicach, zespół dworski z I połowy XIX wieku w miejscowości Starkowiec, zespół kościoła parafialnego p.w. Matki Boskiej Gromnicznej z połowy XVII wieku i zespół dworski z I połowy XIX wieku w miejscowości Stary Gród, zespół pałacowy we wsi Borzęciczki, zespół dworski z 1909 roku we wsi Dębiogóra, zespół klasztorny trytyniarzy z XVIII wieku, ratusz z 1688,1890 i 1968 roku, zespół pałacowy z XVII i XIX wieku w Krotoszynie, zespół dworski w osadzie Wronów, zespół dworski z I połowy XIX wieku w Rozdrażewie, ratusz z 1743 roku i wiatrak koźlak z 1797 roku w Sulmierzycach, kuźnia z I połowy XIX wieku we wsi Baszków oraz wiele innych zabytkowych kościołów, kapliczek czy cmentarzy. 

Gospodarka powiatu oparta jest na handlu, ale na tutejszą gospodarkę wpływ mają także: przemysł, budownictwo oraz rolnictwo wraz łowiectwem i  leśnictwem. Na terenie powiatu działają: KONSTAL (produkcja i montaż konstrukcji stalowych), Gembiak – Mikstacki (wykonawca kostki brukowej oraz dróg i nawierzchni masy bitumicznej), Zakład Konfekcyjny TEOMINA (producent konfekcji damskiej) czy GABI – PLAST (producent naczyń i opakowań z tworzyw sztucznych).

Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe: DK15 i DK36.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola