Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem
Belka
Niedziela, 20 Lipca 2025   imieniny: Czesław, Hieronim, Fryderyk
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Związek Młodzieży Wiejskiej w Biadkach

Data publikacji: 2013-11-13, Data modyfikacji: 2013-11-13
A A AWydrukDrukuj  
 

30 października w Domu Strażaka w Biadkach odbyło się zebranie założycielskie koła Związku Młodzieży Wiejskiej. Inicjatorem założenia koła był prezes OSP Biadki Darian Paszek .

Przewodniczącą biadkowskiego ZMW została Magdalena Zmyślona, studentka stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza. Na jej zastępcę wybrano Dariana Paszka, który jest również członkiem Stowarzyszenia Wspólnie dla Biadek. Sekretarzem związku została uczennica Daria Sowińska, skarbnikiem uczeń Jędrzej Zmyślony, członkiem zarządu uczeń Adam Młynarz.

 

W spotkaniu wzięło udział 12 młodych mieszkańców Biadek, sołtys Biadek Mariusz Karbowiak oraz zaproszeni goście: dyrektor Departamentu Inżynierii Miejskiej Urzędu Miejskiego

W Krotoszynie Franciszek Marszałek, asystentka senator Andżeliki Możdżanowskiej Monika Kwiatkowska, przewodniczący koła Związku Młodzieży Wiejskiej w Lutogniewie Wojciech Ziajka oraz Magdalena Głowienkowska - pracownik CKI.

 

Koło ZMW w Biadkach ma już pewne plany na przyszłość. - Chcemy zrobić questing w Biadkach, turnieje gier komputerowych oraz tenisa stołowego - mówi Darian Paszek. - Pomysłów było wiele i mam nadzieje, że wszystkie zostaną zrealizowane. Zapraszamy wszystkich chętnych w wieku od 16 do 35 lat do zapisywania się do naszego koła.

 

 

 

 

 

 

Związek Młodzieży Wiejskiej to organizacja zrzeszająca osoby do 35 roku życia. Działa na ternie kraju od 1928 roku reprezentując interesy młodzieży z obszarów wiejskich oraz małych miasteczek.

Dzięki ZMW młodzi ludzie mogą realizować swoje pasje i zainteresowania, ale również zdobywać nowe kwalifikacje i poszerzać horyzonty. Możliwość rozwoju osobowościowego sprawia, że działacze Związku Młodzieży Wiejskiej mają możliwość korzystania z dóbr jakie stwarza rozwój Polski, a także członkostwo w Unii Europejskiej. ZMW ma dla młodych mieszkańców obszarów wiejskich bogatą ofertę edukacyjną, organizuje wakacje sportowe, wypoczynek zimowy, olimpiady młodych producentów rolnych, festiwal kultury młodzieży szkolnej, szkolenia dla liderów, konferencje, fora, zawody sportowe, wymiany i wyjazdy zagraniczne.

 

W listopadzie planowany jest wybór Zarządu Gminnego ZMW, który składać się będzie z reprezentantów podstawowych kół - z Lutogniewa i Biadek.

Podstawowych informacji oraz pomocy w zakładaniu koła ZMW na udziela Magdalena Głowienkowska z Centrum Koordynacyjno-Informacyjnego w Krotoszynie (tel. 627250623, // ).

 

Magdalena Głowienkowska

UM Krotoszyn, Źródło artykułu: www.krotoszyn.pl, Autor zdjęć: UM Krotoszyn
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat krotoszyński - powiat w południowo – wschodniej części województwa wielkopolskiego z siedzibą w Krotoszyne.W skład powiatu wchodzą gminy: Kobylin, Koźmin Wielkopolski, Krotoszyn, Rozdrażew, Sulmierzyce i Zduny, zajmując powierzchnię 714,23 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: rezerwaty przyrody (Baszków, Buczyna Helenopol, Dąbrowa Smoszew, Miejski Bór i Mszar Bogdaniec), obszar chronionego krajobrazu Dąbrowy Krotoszyńskie Baszków – Rochy, szlaki turystyczne piesze i rowerowe. Do zabytków zaliczają się: wiatrak koźlak z 1877 roku, zajazd z salą taneczną z II połowy XIX wieku w Kobylinie, zespół pałacowo – folwarczny z II połowy XIX wieku w Łagiewnikach, układ ruralistyczny z 1240 roku, z XVIII i XX wieku, zespół kościoła parafialnego p.w. Najświętszego Serca Jezusa z lat 1907 -1909, zespół pałacowy z XIII wieku i stajnia folwarczna z 1905 roku w Smolicach, zespół dworski z I połowy XIX wieku w miejscowości Starkowiec, zespół kościoła parafialnego p.w. Matki Boskiej Gromnicznej z połowy XVII wieku i zespół dworski z I połowy XIX wieku w miejscowości Stary Gród, zespół pałacowy we wsi Borzęciczki, zespół dworski z 1909 roku we wsi Dębiogóra, zespół klasztorny trytyniarzy z XVIII wieku, ratusz z 1688,1890 i 1968 roku, zespół pałacowy z XVII i XIX wieku w Krotoszynie, zespół dworski w osadzie Wronów, zespół dworski z I połowy XIX wieku w Rozdrażewie, ratusz z 1743 roku i wiatrak koźlak z 1797 roku w Sulmierzycach, kuźnia z I połowy XIX wieku we wsi Baszków oraz wiele innych zabytkowych kościołów, kapliczek czy cmentarzy. 

Gospodarka powiatu oparta jest na handlu, ale na tutejszą gospodarkę wpływ mają także: przemysł, budownictwo oraz rolnictwo wraz łowiectwem i  leśnictwem. Na terenie powiatu działają: KONSTAL (produkcja i montaż konstrukcji stalowych), Gembiak – Mikstacki (wykonawca kostki brukowej oraz dróg i nawierzchni masy bitumicznej), Zakład Konfekcyjny TEOMINA (producent konfekcji damskiej) czy GABI – PLAST (producent naczyń i opakowań z tworzyw sztucznych).

Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe: DK15 i DK36.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola