Belka
Sobota, 17 Listopada 2018   imieniny: Waleria, Salomea, Grzegorz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Sztab WOŚP Krotoszyn przyjmuje zgłoszenia...

Data dodania: 2018-11-17
Krotoszyński Sztab WOŚP został zarejestrowany, zapraszamy wszystkich zainteresowanych organizacją przyszłorocznego 27. Finału WOŚP. Do 30 listopada br. należy przynosić wypełnione ankiety wolontariusza. więcej »
 
 

Projekt multimedialny KOK "Kto ty jesteś?"

Data dodania: 2018-11-11
KOK chcąc uczcić 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę inauguruje projekt multimedialny... więcej »
 
 

8-9.12. Mikołajki i Jarmark Świąteczny

Data dodania: 2018-11-11
Serdecznie zapraszamy 8 i 9 grudnia mieszkańców gminy na Mikołajki i Jarmark Świąteczny, które odbędą się na krotoszyńskim Rynku. więcej »
 
 

"Wehikuł Czasu - Powstanie Wielkopolskie"

Data dodania: 2018-11-08
W niedzielę 25 listopada w budynku Muzeum Regionalnego oraz jego okolicach odbędzie się kolejna edycja imprezy rekonstrukcyjnej pod hasłem „Wehikuł Czasu”. Serdecznie zapraszamy! więcej »
 
 

Konkurs na stanowisko Głównego Księgowego KOK

Data dodania: 2018-11-08
Dyrektor Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury ogłasza konkurs na stanowisko Głównego Księgowego. Niezbędne dokumenty aplikacyjne należy złożyć w KOK osobiście lub przesłać pocztą w terminie do 27 listopada 2018 r. do god... więcej »
 
 

Jest porozumienie MSWiA i związków zawodowych...

Data dodania: 2018-11-08
W czwartek (8 listopada br.) minister Joachim Brudziński i przedstawiciele strony społecznej podpisali porozumienie kończące akcję protestacyjną. W ramach wypracowanej umowy od 1 stycznia 2019 r. funk... więcej »
 
 

LIST KOMENDANTA GŁÓWNEGO POLICJI DO POLICJANTEK I...

Data dodania: 2018-11-07
Tak jak Wy wierzę w sens służby, w poświęcenie i oddanie. Wierzę w odpowiedzialność. Wierzę, że wszyscy mamy pełną świadomość tego, co może się s... więcej »
 
 

10.11. Badania profilaktyczne dotyczące raka piersi

Data dodania: 2018-11-05
Stowarzyszenie „POMÓŻMY SOBIE” zaprasza mieszkanki Miasta i Gminy Krotoszyn w dniu 10 listopada 2018 roku na kolejną akcję badań profilaktycznych. więcej »
 
 

Propozycje MSWiA dla funkcjonariuszy - pełna...

Data dodania: 2018-11-03
Dodatkowe podwyżki, płatne nadgodziny, rezygnacja z wymogu ukończonych 55 lat przy przechodzeniu na emeryturę oraz 30 dni pełnopłatnego L4 dla funkcjonariuszy z pierwszej linii to propozycje, kt&oacut... więcej »
 
 

2 listopada Muzeum nieczynne

Data dodania: 2018-11-02
Uprzejmie informujemy, że w piątek 2 listopada bieżącego roku Muzeum Regionalne będzie nieczynne. Za powstałe utrudnienia przepraszamy. więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 229
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat krotoszyński - powiat w południowo – wschodniej części województwa wielkopolskiego z siedzibą w Krotoszyne.W skład powiatu wchodzą gminy: Kobylin, Koźmin Wielkopolski, Krotoszyn, Rozdrażew, Sulmierzyce i Zduny, zajmując powierzchnię 714,23 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: rezerwaty przyrody (Baszków, Buczyna Helenopol, Dąbrowa Smoszew, Miejski Bór i Mszar Bogdaniec), obszar chronionego krajobrazu Dąbrowy Krotoszyńskie Baszków – Rochy, szlaki turystyczne piesze i rowerowe. Do zabytków zaliczają się: wiatrak koźlak z 1877 roku, zajazd z salą taneczną z II połowy XIX wieku w Kobylinie, zespół pałacowo – folwarczny z II połowy XIX wieku w Łagiewnikach, układ ruralistyczny z 1240 roku, z XVIII i XX wieku, zespół kościoła parafialnego p.w. Najświętszego Serca Jezusa z lat 1907 -1909, zespół pałacowy z XIII wieku i stajnia folwarczna z 1905 roku w Smolicach, zespół dworski z I połowy XIX wieku w miejscowości Starkowiec, zespół kościoła parafialnego p.w. Matki Boskiej Gromnicznej z połowy XVII wieku i zespół dworski z I połowy XIX wieku w miejscowości Stary Gród, zespół pałacowy we wsi Borzęciczki, zespół dworski z 1909 roku we wsi Dębiogóra, zespół klasztorny trytyniarzy z XVIII wieku, ratusz z 1688,1890 i 1968 roku, zespół pałacowy z XVII i XIX wieku w Krotoszynie, zespół dworski w osadzie Wronów, zespół dworski z I połowy XIX wieku w Rozdrażewie, ratusz z 1743 roku i wiatrak koźlak z 1797 roku w Sulmierzycach, kuźnia z I połowy XIX wieku we wsi Baszków oraz wiele innych zabytkowych kościołów, kapliczek czy cmentarzy. 

Gospodarka powiatu oparta jest na handlu, ale na tutejszą gospodarkę wpływ mają także: przemysł, budownictwo oraz rolnictwo wraz łowiectwem i  leśnictwem. Na terenie powiatu działają: KONSTAL (produkcja i montaż konstrukcji stalowych), Gembiak – Mikstacki (wykonawca kostki brukowej oraz dróg i nawierzchni masy bitumicznej), Zakład Konfekcyjny TEOMINA (producent konfekcji damskiej) czy GABI – PLAST (producent naczyń i opakowań z tworzyw sztucznych).

Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe: DK15 i DK36.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola