Belka
Sobota, 20 Kwietnia 2019   imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

INAUGURACJA KAMPANII "NARKOTYKI I DOPALACZE...

Data dodania: 2019-04-02
„Szkoda Ciebie na takie patoklimaty” to hasło kampanii o charakterze edukacyjno - profilaktycznym pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają”, która rusza dzisiaj we wszystkich jednostkach Policji... więcej »
 
 

KGP - REKORDOWE POPARCIE DLA DZIAŁAŃ POLICJI

Data dodania: 2019-03-29
Z ostatniej edycji cyklicznego badania CBOS wynika, że Policja jest najwyżej ocenianą instytucją publiczną spośród wszystkich poddanych ocenie respondentów. Aż 75 procent ankietowan... więcej »
 
 

CIOS W PRZESTĘPCZOŚĆ GOSPODARCZĄ

Data dodania: 2019-03-25
Kryminalni z Krotoszyna zatrzymali mężczyznę, który posiadał kilkaset paczek nielegalnych papierosów. Przechowywał je w miejscu swojego zamieszkania, gdzie policjanci ujawnili jeszcze prawie ... więcej »
 
 

Targi Edukacyjne z udziałem Policji

Data dodania: 2019-03-14
Policjanci krotoszyńskiej komendy po raz wzięli udział w Targach Edukacyjnych i Targach Pracy, które odbyły się w Hali Widowiskowo – Sportowej w Krotoszynie. Targi zorganizowane były szcz... więcej »
 
 

8 marca - Dzień Kobiet

Data dodania: 2019-03-08
W Sali Tradycji Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie 8 marca 2019r. mężczyźni wraz z Komendantem Powiatowym insp. Mariuszem Jaśniakiem na czele i zastępcą mł.insp. Włodzimierzem Szał... więcej »
 
 

TRWA 12. EDYCJA KONKURSU "POLICJANT, KTÓRY MI...

Data dodania: 2019-03-07
Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji uczestniczy w organizacji 12. edycji ogólnopolskiego konkursu „Policjant, który mi pomógł”, którego inicjatorem jest Ogólnopol... więcej »
 
 

Oznaczenie posesji - Apel

Data dodania: 2019-03-07
Policja apeluje do mieszkańców powiatu krotoszyńskiego o prawidłowe znakowanie swoich posesji. Brak numerów czy nazw ulic, albo umieszczanie nieprawdziwych lub nieaktualnych nazw utrudnia pracę s&... więcej »
 
 

100 litrów krwi na 100 - lecie Policji

Data dodania: 2019-03-04
Honorowy Klub Krwiodawstwa "Policyjni KREWniacy" prowadzi akcję zbiórki krwi na terenie powiatu krotoszyńskiego. W tym roku przypada setna rocznica powołania Policji Państwowej. Z tej okazji zbieramy ... więcej »
 
 

KGP - WSPÓLNIE ZADBAJMY O ŚRODOWISKO. NIE...

Data dodania: 2019-02-19
Tylko w ostatnim czasie dzięki ciężkiej pracy, zaangażowaniu i poświęceniu policjantów zwalczającym przestępczość przeciwko środowisku udaremniono kilkanaście przy... więcej »
 
 

TYDZIEŃ POMOCY OSOBOM POKRZYWDZONYM PRZESTĘPSTWEM

Data dodania: 2019-02-15
W lutym w dniach 18.02-24.02.2019 r. obchodzony jest Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, który związany jest z ustanowieniem 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw. Ideą tego przedsię... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 234
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat krotoszyński - powiat w południowo – wschodniej części województwa wielkopolskiego z siedzibą w Krotoszyne.W skład powiatu wchodzą gminy: Kobylin, Koźmin Wielkopolski, Krotoszyn, Rozdrażew, Sulmierzyce i Zduny, zajmując powierzchnię 714,23 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: rezerwaty przyrody (Baszków, Buczyna Helenopol, Dąbrowa Smoszew, Miejski Bór i Mszar Bogdaniec), obszar chronionego krajobrazu Dąbrowy Krotoszyńskie Baszków – Rochy, szlaki turystyczne piesze i rowerowe. Do zabytków zaliczają się: wiatrak koźlak z 1877 roku, zajazd z salą taneczną z II połowy XIX wieku w Kobylinie, zespół pałacowo – folwarczny z II połowy XIX wieku w Łagiewnikach, układ ruralistyczny z 1240 roku, z XVIII i XX wieku, zespół kościoła parafialnego p.w. Najświętszego Serca Jezusa z lat 1907 -1909, zespół pałacowy z XIII wieku i stajnia folwarczna z 1905 roku w Smolicach, zespół dworski z I połowy XIX wieku w miejscowości Starkowiec, zespół kościoła parafialnego p.w. Matki Boskiej Gromnicznej z połowy XVII wieku i zespół dworski z I połowy XIX wieku w miejscowości Stary Gród, zespół pałacowy we wsi Borzęciczki, zespół dworski z 1909 roku we wsi Dębiogóra, zespół klasztorny trytyniarzy z XVIII wieku, ratusz z 1688,1890 i 1968 roku, zespół pałacowy z XVII i XIX wieku w Krotoszynie, zespół dworski w osadzie Wronów, zespół dworski z I połowy XIX wieku w Rozdrażewie, ratusz z 1743 roku i wiatrak koźlak z 1797 roku w Sulmierzycach, kuźnia z I połowy XIX wieku we wsi Baszków oraz wiele innych zabytkowych kościołów, kapliczek czy cmentarzy. 

Gospodarka powiatu oparta jest na handlu, ale na tutejszą gospodarkę wpływ mają także: przemysł, budownictwo oraz rolnictwo wraz łowiectwem i  leśnictwem. Na terenie powiatu działają: KONSTAL (produkcja i montaż konstrukcji stalowych), Gembiak – Mikstacki (wykonawca kostki brukowej oraz dróg i nawierzchni masy bitumicznej), Zakład Konfekcyjny TEOMINA (producent konfekcji damskiej) czy GABI – PLAST (producent naczyń i opakowań z tworzyw sztucznych).

Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe: DK15 i DK36.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola