Wiadomości - Miejski serwis informacyjny: Krotoszyn, Sulmierzyce, Kobylin, Koźmin Wielkopolski, Rozdrażew
Belka
Sobota, 18 Sierpnia 2018   imieniny: Helena, Ilona, Bogusław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Już w ten weekend Festiwal BuskerBus Krotoszyn 2018

Data dodania: 2018-08-17
Zapraszamy na XXII Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej BuskerBus! W dniach 17-19 sierpnia 2018 krotoszyński Rynek po raz kolejny będzie sceną dla artystów ulicznych. więcej »
 
 

Półkolonie w Centrum Sportu i Rekreacji...

Data dodania: 2018-08-17
Podsumowanie pierwszego miesiąca półkolonii organizowanych przez Centrum Sportu i Rekreacji Wodnik Spółka z o.o. w Krotoszynie W miesiącu lipcu zostały zorganizowane 3 turnusy tygodniowe dla dzieci. Podczas zajęć dzieci... więcej »
 
 

"Dzieje Ziemiaństwa na Ziemi Krotoszyńskiej" -...

Data dodania: 2018-08-17
W czwartek 20 IX o godzinie 17.00 zapraszamy do Muzeum Regionalnego na otwarcie wystawy pt. „Dzieje Ziemiaństwa na Ziemi Krotoszyńskiej”. Ekspozycja będzie prezentowana od 20 IX do 12 XI bieżącego roku. więcej »
 
 

Oferty na małe zlecenia

Data dodania: 2018-08-14
CKI i Stowarzyszenie Rodzina Ułańska złożyły wnioski na realizację zadań publicznych z pominięciem otwartego konkursu ofert. więcej »
 
 

09.09 Kaczor w Smoszewie

Data dodania: 2018-08-14
Stowarzyszenie Smoszew Nasza Wioska zaprasza do Smoszewa na trzecią już edycję Kaczora, imprezy, podczas której zobaczyć będzie można rywalizujących w różnych konkurencjach jeźdźców konnych. więcej »
 
 

10.08 - Disco Polo Krotoszyn

Data dodania: 2018-08-09
Zapraszamy fanów muzyki rozrywkowej spod szyldu disco polo na wydarzenie pod nazwą Disco Polo Krotoszyn, które odbędzie się na krotoszyńskim Rynku. Wystąpią zespoły: Players, Skaner oraz Boys. więcej »
 
 

Kolejny Więc Wiec za nami. Publiczność nie...

Data dodania: 2018-08-09
Za nami kolejna odsłona koncertów spod szyldu Więc Wiec. W upalne sobotnie popołudnie i wieczór na scenie wystąpili artyści, których większości nie trzeba przedstawiać: Dyzmatronik, Leski oraz Kuba Badach. więcej »
 
 

56 Pułk Piechoty Wielkopolskiej w Bitwie Warszawskiej

Data dodania: 2018-08-09
Bitwa warszawska jest uznawana za jedno z przełomowych starć w dziejach nie tylko Polski, ale także Europy. Warto pamiętać, że zarówno w samej bitwie, jak i w całej wojnie z bolszewikami wielkie zasługi położyły pułki... więcej »
 
 

Zatrzymani za posiadanie i handel narkotykami

Data dodania: 2018-08-09
Policjanci z krotoszyńskiego wydziału kryminalnego zatrzymali trzech mężczyzn związanych z przestępczością narkotykową. Mężczyźni posiadali marihuanę i haszysz. Funk... więcej »
 
 

6.08 Wyjazd do Uniejowa

Data dodania: 2018-08-03
Krotoszyński Klub Amazonki organizuje 6 sierpnia (poniedziałek) wyjazd do Uniejowa w cenie 60 zł/os. więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 223
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat krotoszyński - powiat w południowo – wschodniej części województwa wielkopolskiego z siedzibą w Krotoszyne.W skład powiatu wchodzą gminy: Kobylin, Koźmin Wielkopolski, Krotoszyn, Rozdrażew, Sulmierzyce i Zduny, zajmując powierzchnię 714,23 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: rezerwaty przyrody (Baszków, Buczyna Helenopol, Dąbrowa Smoszew, Miejski Bór i Mszar Bogdaniec), obszar chronionego krajobrazu Dąbrowy Krotoszyńskie Baszków – Rochy, szlaki turystyczne piesze i rowerowe. Do zabytków zaliczają się: wiatrak koźlak z 1877 roku, zajazd z salą taneczną z II połowy XIX wieku w Kobylinie, zespół pałacowo – folwarczny z II połowy XIX wieku w Łagiewnikach, układ ruralistyczny z 1240 roku, z XVIII i XX wieku, zespół kościoła parafialnego p.w. Najświętszego Serca Jezusa z lat 1907 -1909, zespół pałacowy z XIII wieku i stajnia folwarczna z 1905 roku w Smolicach, zespół dworski z I połowy XIX wieku w miejscowości Starkowiec, zespół kościoła parafialnego p.w. Matki Boskiej Gromnicznej z połowy XVII wieku i zespół dworski z I połowy XIX wieku w miejscowości Stary Gród, zespół pałacowy we wsi Borzęciczki, zespół dworski z 1909 roku we wsi Dębiogóra, zespół klasztorny trytyniarzy z XVIII wieku, ratusz z 1688,1890 i 1968 roku, zespół pałacowy z XVII i XIX wieku w Krotoszynie, zespół dworski w osadzie Wronów, zespół dworski z I połowy XIX wieku w Rozdrażewie, ratusz z 1743 roku i wiatrak koźlak z 1797 roku w Sulmierzycach, kuźnia z I połowy XIX wieku we wsi Baszków oraz wiele innych zabytkowych kościołów, kapliczek czy cmentarzy. 

Gospodarka powiatu oparta jest na handlu, ale na tutejszą gospodarkę wpływ mają także: przemysł, budownictwo oraz rolnictwo wraz łowiectwem i  leśnictwem. Na terenie powiatu działają: KONSTAL (produkcja i montaż konstrukcji stalowych), Gembiak – Mikstacki (wykonawca kostki brukowej oraz dróg i nawierzchni masy bitumicznej), Zakład Konfekcyjny TEOMINA (producent konfekcji damskiej) czy GABI – PLAST (producent naczyń i opakowań z tworzyw sztucznych).

Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe: DK15 i DK36.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola