Belka
Sobota, 27 Kwietnia 2024   imieniny: Felicja, Teofil, Zyta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Napoje z lodem – najlepszy sposób na upały

Data publikacji: 2022-07-08, Data modyfikacji: 2022-07-15
A A AWydrukDrukuj  
 
Napoje z lodem – najlepszy sposób na upały

Kiedy letnie temperatury zaczynają wykręcać rekordowe wyniki, a domowe wentylatory nie dają rady, trzeba sięgnąć po „broń ostateczną” – zimne napoje! Przyniosą przyjemne uczucie ochłodzenia, a dodatkowo nawodnią organizm. Niezależnie od tego, czy skusimy się na źródlaną wodę czy owocową lemoniadę, pamiętajmy o sekretnym składniku, który zawsze powinien czekać na nas w zamrażarce – kostkach lodu.

Lód to „cichy bohater” cieplejszych dni. Wraz ze wzrostem temperatury na zewnątrz przypominamy sobie o nim, myśląc o zrobieniu zapasów zimnych kostek w zamrażarce. W końcu okazji do ich wykorzystania będzie coraz więcej – sprawdzą się na kinderbalu, podczas sobotniego grilla ze znajomymi, ale także podkręcą smak frappe – jedynej słusznej opcji kawowej latem.

– Zimne kostki lodu i letnie napoje to duet idealny. Przynoszą orzeźwienie, niekiedy podkręcają smak lemoniad, koktajli czy smoothie, a dla niektórych sama ich obecność w szklance sprawia, że napój staje się atrakcyjniejszy. Nic dziwnego – w końcu jemy i pijemy oczami, a lód potęguje efekt smakowitości nie tylko w przypadku drinków z alkoholem. Wystarczy wyobrazić sobie szklankę źródlanej wody z kilkoma kostkami lodu, plasterkiem cytryny i gałązkami mięty – od razu chce się po nią sięgnąć. Dlatego stosowanie lodu to sprytny sposób na przekonanie dzieci do picia wody latem – wystarczy, że w karafce umieścimy wodę, sezonowe owoce, a mrożąc kostki, dodamy do nich odrobinę soku, aby je zabarwiły – taka lemoniada zniknie w mig i to bez proszenia ze strony rodziców – mówi Marta Krokowicz, Brand Manager marki Paclan.

Kostka kostce nierówna?

Mrożenie kostek lodu jest łatwe i istnieje kilka sposobów na ich przygotowanie. I choć nie ma jednego słusznego, warto sprawdzić, który będzie bardziej komfortowy w zależności od okoliczności.

– Mając do dyspozycji niewielką zamrażarkę w domu lub na wyjeździe, warto wybrać produkt, który będzie jednocześnie łatwy w obsłudze i nie zajmie dużo miejsca. Między innymi z myślą o takich sytuacjach stworzyliśmy woreczki do lodu Paclan. Łatwo napełnimy je wodą, a dzięki mechanizmowi samozamykającemu płyn nie wypłynie na zewnątrz, chroniąc wnętrze zamrażarki przed zalaniem. Dodatkowo worki są elastyczne i dopasowują do kształtu, dlatego możemy je ułożyć jeden na drugim albo umieścić w nietypowym, ale wolnym miejscu półki lub szuflady w zamrażarce i po kilku godzinach cieszyć się orzeźwieniem – mówi Marta Krokowicz, Brand Manager marki Paclan i dodaje: torebki do lodu dają nam także gwarancję sterylności i bezpieczeństwa, co jest szczególnie ważne, jeśli zabieramy je na wyjazd za miasto i nie wiemy, czy zamrażarka w wynajmowanym miejscu będzie odpowiednio czysta. Warto wspomnieć też o tym, że folia zabezpiecza zawartość przed przenikaniem obcych zapachów, więc mamy pewność, że pijąc napój z lodem poczujemy właściwy smak, a nie aromat tego, co jeszcze znajdowało się w zamrażarce.

Orzeźwienie na kilka sposobów

Jak się chłodzić latem przy pomocy napojów? Skutecznie, czyli wybierając te, których smak lubimy i nie musimy się do nich zmuszać. Np. naturalna źródlana woda to dla wielu osób kwestia dyskusyjna – nie lubią jej „nijakiego” smaku i sięgają po nią z przymusu. Dorzucając do szklanki kilka kostek lodu, listków mięty i cytryny, łatwo zmienimy jej smak. Podobnie wygląda kwestia lemoniad i mrożonych herbat – możemy przygotować wersję egzotyczną z kawałkami pomarańczy i limonki oraz kolorowymi baryłkami lodu z odrobiną soku dla najmłodszych. Pokruszone kostki lodu orzeźwią owocowe smoothie lub warzywny koktajl, dostarczając przyjemnej świeżości.

– Ile kostek lodu dodać do napoju, aby był orzeźwiający? To kwestia naszego upodobania. Jednak mając do dyspozycji spore naczynie, np. karafkę lub duży słoik z kranikiem, warto umieścić tam kilka większych kostek, zamiast kilkunastu małych. Dlatego na etapie zakupów zwracajmy uwagę na rozmiar woreczków do lodu. Przykładowo w ofercie marki Paclan woreczki występują w dwóch wariantach – oprócz standardowej opcji, oferujemy także torebki do lodu w rozmiarze XXL. Wówczas jedna kostka jest wielkości plasterka limonki, a to idealne rozwiązanie na większe spotkania rodzinne – mówi Brand Manager marki Paclan.

Niegdyś dzieci śpiewały, że lody (są) dla ochłody i miały rację! Korzystajmy z nich pod różnymi postaciami – śmietankowych kulek, soczystych sorbetów, ale i chłodzących, wodnych kostek, które nawadniają organizm. Pijmy na zdrowie!

, Źródło artykułu: Paclan
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat krotoszyński - powiat w południowo – wschodniej części województwa wielkopolskiego z siedzibą w Krotoszyne.W skład powiatu wchodzą gminy: Kobylin, Koźmin Wielkopolski, Krotoszyn, Rozdrażew, Sulmierzyce i Zduny, zajmując powierzchnię 714,23 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: rezerwaty przyrody (Baszków, Buczyna Helenopol, Dąbrowa Smoszew, Miejski Bór i Mszar Bogdaniec), obszar chronionego krajobrazu Dąbrowy Krotoszyńskie Baszków – Rochy, szlaki turystyczne piesze i rowerowe. Do zabytków zaliczają się: wiatrak koźlak z 1877 roku, zajazd z salą taneczną z II połowy XIX wieku w Kobylinie, zespół pałacowo – folwarczny z II połowy XIX wieku w Łagiewnikach, układ ruralistyczny z 1240 roku, z XVIII i XX wieku, zespół kościoła parafialnego p.w. Najświętszego Serca Jezusa z lat 1907 -1909, zespół pałacowy z XIII wieku i stajnia folwarczna z 1905 roku w Smolicach, zespół dworski z I połowy XIX wieku w miejscowości Starkowiec, zespół kościoła parafialnego p.w. Matki Boskiej Gromnicznej z połowy XVII wieku i zespół dworski z I połowy XIX wieku w miejscowości Stary Gród, zespół pałacowy we wsi Borzęciczki, zespół dworski z 1909 roku we wsi Dębiogóra, zespół klasztorny trytyniarzy z XVIII wieku, ratusz z 1688,1890 i 1968 roku, zespół pałacowy z XVII i XIX wieku w Krotoszynie, zespół dworski w osadzie Wronów, zespół dworski z I połowy XIX wieku w Rozdrażewie, ratusz z 1743 roku i wiatrak koźlak z 1797 roku w Sulmierzycach, kuźnia z I połowy XIX wieku we wsi Baszków oraz wiele innych zabytkowych kościołów, kapliczek czy cmentarzy. 

Gospodarka powiatu oparta jest na handlu, ale na tutejszą gospodarkę wpływ mają także: przemysł, budownictwo oraz rolnictwo wraz łowiectwem i  leśnictwem. Na terenie powiatu działają: KONSTAL (produkcja i montaż konstrukcji stalowych), Gembiak – Mikstacki (wykonawca kostki brukowej oraz dróg i nawierzchni masy bitumicznej), Zakład Konfekcyjny TEOMINA (producent konfekcji damskiej) czy GABI – PLAST (producent naczyń i opakowań z tworzyw sztucznych).

Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe: DK15 i DK36.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola