Belka
Sobota, 27 Kwietnia 2024   imieniny: Felicja, Teofil, Zyta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

OD 01.04.2022 W URZĘDZIE MIEJSKIM TYLKO PŁATNOŚCI BEZGOTÓWKOWE

Data publikacji: 2022-03-24, Data modyfikacji: 2022-03-24
A A AWydrukDrukuj  
 
OD 01.04.2022 W URZĘDZIE MIEJSKIM TYLKO PŁATNOŚCI BEZGOTÓWKOWE

Od 1 kwietnia 2022 r. w Urzędzie Miejskim w Krotoszynie będzie można dokonać tylko bezgotówkowych płatności.

Urząd Miejski w Krotoszynie od kilku lat przyjmuje płatności w formie bezgotówkowej. Zapłata podatków i opłat w formie bezgotówkowej z wykorzystaniem kart płatniczych (VISA, MASTERCARD), telefonu (BLIK) oraz bankowości internetowej jest coraz powszechniejsza wśród mieszkańców. Dotychczas mieszkańcy mogli dokonać płatności zarówno gotówką, jak i w formie bezgotówkowej. Od 1 kwietnia 2022 roku w Urzędzie Miejskim w Krotoszynie będzie możliwość płatności wyłącznie w formie bezgotówkowej.

Jednym z wielu argumentów przemawiającym za wprowadzeniem operacji bezgotówkowych jest coraz powszechniejsze korzystanie z kart płatniczych oraz bankowości internetowej. W tym miejscu należy dodać, że wielkość wpłat gotówkowych na przestrzeni ostatnich lat uległa znacznemu zmniejszeniu, w 2021 roku wpłaty gotówkowe były ok. 3 razy mniejsze niż w 2016 roku. Rozwiązanie to obniży również koszty związane z dotychczasowym funkcjonowaniem Urzędu Miejskiego w Krotoszynie.

Mieszkańcy, korzystający z płatności gotówkowych nadal będą mogli nieodpłatnie dokonać wpłaty na rzecz gminy Krotoszyn z tytułu podatków i opłat lokalnych w oddziale banku Santander Bank Polska S.A. oraz placówkach Poczty Polskiej zlokalizowanych na terenie gminy Krotoszyn.

, Źródło artykułu: Urząd miasta w Krotoszynie
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat krotoszyński - powiat w południowo – wschodniej części województwa wielkopolskiego z siedzibą w Krotoszyne.W skład powiatu wchodzą gminy: Kobylin, Koźmin Wielkopolski, Krotoszyn, Rozdrażew, Sulmierzyce i Zduny, zajmując powierzchnię 714,23 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: rezerwaty przyrody (Baszków, Buczyna Helenopol, Dąbrowa Smoszew, Miejski Bór i Mszar Bogdaniec), obszar chronionego krajobrazu Dąbrowy Krotoszyńskie Baszków – Rochy, szlaki turystyczne piesze i rowerowe. Do zabytków zaliczają się: wiatrak koźlak z 1877 roku, zajazd z salą taneczną z II połowy XIX wieku w Kobylinie, zespół pałacowo – folwarczny z II połowy XIX wieku w Łagiewnikach, układ ruralistyczny z 1240 roku, z XVIII i XX wieku, zespół kościoła parafialnego p.w. Najświętszego Serca Jezusa z lat 1907 -1909, zespół pałacowy z XIII wieku i stajnia folwarczna z 1905 roku w Smolicach, zespół dworski z I połowy XIX wieku w miejscowości Starkowiec, zespół kościoła parafialnego p.w. Matki Boskiej Gromnicznej z połowy XVII wieku i zespół dworski z I połowy XIX wieku w miejscowości Stary Gród, zespół pałacowy we wsi Borzęciczki, zespół dworski z 1909 roku we wsi Dębiogóra, zespół klasztorny trytyniarzy z XVIII wieku, ratusz z 1688,1890 i 1968 roku, zespół pałacowy z XVII i XIX wieku w Krotoszynie, zespół dworski w osadzie Wronów, zespół dworski z I połowy XIX wieku w Rozdrażewie, ratusz z 1743 roku i wiatrak koźlak z 1797 roku w Sulmierzycach, kuźnia z I połowy XIX wieku we wsi Baszków oraz wiele innych zabytkowych kościołów, kapliczek czy cmentarzy. 

Gospodarka powiatu oparta jest na handlu, ale na tutejszą gospodarkę wpływ mają także: przemysł, budownictwo oraz rolnictwo wraz łowiectwem i  leśnictwem. Na terenie powiatu działają: KONSTAL (produkcja i montaż konstrukcji stalowych), Gembiak – Mikstacki (wykonawca kostki brukowej oraz dróg i nawierzchni masy bitumicznej), Zakład Konfekcyjny TEOMINA (producent konfekcji damskiej) czy GABI – PLAST (producent naczyń i opakowań z tworzyw sztucznych).

Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe: DK15 i DK36.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola