Belka
Czwartek, 25 Kwietnia 2024   imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Walentynkowy poradnik dla (mniej)zorganizowanych – garść inspiracji „na ostatnią chwilę”

Data publikacji: 2019-02-13, Data modyfikacji: 2019-02-14
A A AWydrukDrukuj  
 
Walentynkowy poradnik dla (mniej)zorganizowanych  – garść inspiracji „na ostatnią chwilę”

Walentynki coraz mocniej zakorzeniają się w polskiej kulturze i chociaż „serduszkowe” dekoracje atakują nas już z co najmniej od pierwszych dni lutego to przecież nie o to w tym wszystkim chodzi. Istotą „Dnia Zakochanych” jest podkreślenie naszych uczuć za pomocą słów, ale i drobnych upominków, których – zwłaszcza damska część zakochanych – prawdopodobnie oczekuje. Tylko co zrobić, jeśli pozostało niewiele czasu, a w głowie pustka? Przychodzimy z pomocą!

Pomysłem na miarę najlepszych komedii romantycznych może okazać się wyjście do kina, teatru, restauracji, ale to zdecydowanie nie są rozwiązania, na które możemy sobie pozwolić na kilka dni przed Walentynkami – w większości przypadków rezerwacje trzeba poczynić z co najmniej kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Potraktujmy to jako inspirację na przyszłość, a teraz zajmijmy się Walentynkami 2019.

Na początek coś zjedzmy

Pamiętajmy, że Walentynki to „święto miłości”, więc nie chodzi tu o najdroższy prezent lub wizytę w najlepszej restauracji w mieście, a raczej o podkreślenie tego, że o sobie pamiętamy i dbamy o naszą „drugą połówkę” w tym codziennym pędzie. – To możemy okazać nawet za pomocą subtelnego drobiazgu albo małych gestów, które dadzą wyraz naszym uczuciom. Możemy zacząć już od rana – śniadanie podane do łóżka na eleganckiej, białej tacy, serwowane w towarzystwie czerwonej róży albo (modnego kolejny sezon) flowerboxa to zdecydowanie dobry początek dnia! – podpowiada ekspertka sieci sklepów KiK.

Pozostając w klimacie samodzielnie przygotowywanych posiłków, warto rozważyć przygotowanie wyjątkowej kolacji – idealna byłaby ulubiona potrawa naszej miłości, ale to nie kuchnia będzie tu odgrywać „pierwsze skrzypce”, a na pewno nie jedyne. – W ten wyjątkowy dzień możemy przystroić mieszkanie drobnymi dekoracjami, dzięki którym wprowadzimy romantyczny nastrój. Zawieszki oraz lampki w kształcie serca z pewnością umilą walentynkowy wieczór. Do tego świece, playlista z ulubionymi kawałkami i niepowtarzalny klimat gwarantowany – mówi stylistka KiK.

Jedzenie, jedzenie i… upominek

Może walentynkowe upominki to trochę banalny zwyczaj, ale z wyczekiwaną przyjemnością otrzymujemy i obdarowujemy innych drobiazgami. – Dla amatorów wysublimowanych prezentów, które subtelnie wyrażą uczucia kierowane do bliskiej naszemu sercu osoby, świetnym pomysłem będą ramki do zdjęć w kształcie serca. Wstawione do nich fotografie, zwłaszcza wspólne, stworzą spersonalizowaną i zdecydowanie sentymentalną kompozycję – radzi ekspertka KiK.

Można też podejść do tego praktycznie i wykorzystać swoją wiedzę na temat tego, co nasza sympatia naprawdę lubi i jakie ma zwyczaje – dla amatora cukiernictwa pomyślmy o nowej paterze albo tortownicy, ale w kształcie serca. Dla fanki biżuterii ozdobną szkatułkę, w której może się znaleźć kolejny dodatek do jej błyszczącej kolekcji – bransoletka, kolczyki, zawieszka. Ulubione perfumy, zestaw do makijażu, torebka, do której wzdycha od miesięcy albo skarpetki dla tego, kto wciąż jest zmarznięty – miłość to przecież też troska o tych, których kochamy. Możliwości jest wiele, a jedyne co nas ogranicza w tym obszarze to budżet, jakim dysponujemy i to na ile znamy potrzeby ukochanej osoby – w końcu Walentynki już wkrótce.

Choć pomysłów na walentynkowe drobiazgi może być naprawdę wiele to nie ma tu „złotego środka”. Prezent będzie na pewno miłym akcentem, ale nie powinien być priorytetem. Najważniejsze, by tego dnia nie zabrakło czego innego – dania sobie do zrozumienia, że nie wyobrażamy sobie życia bez siebie nawzajem. Kartka z życzeniami, kwiaty, prezent czy powiedzenie tego wprost – sposób, w jaki to zrobimy, zależy oczywiście od nas samych. Byleby to zrobić, bo Walentynki to święto miłości, a tą warto pielęgnować!

, Źródło artykułu: KiK
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat krotoszyński - powiat w południowo – wschodniej części województwa wielkopolskiego z siedzibą w Krotoszyne.W skład powiatu wchodzą gminy: Kobylin, Koźmin Wielkopolski, Krotoszyn, Rozdrażew, Sulmierzyce i Zduny, zajmując powierzchnię 714,23 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: rezerwaty przyrody (Baszków, Buczyna Helenopol, Dąbrowa Smoszew, Miejski Bór i Mszar Bogdaniec), obszar chronionego krajobrazu Dąbrowy Krotoszyńskie Baszków – Rochy, szlaki turystyczne piesze i rowerowe. Do zabytków zaliczają się: wiatrak koźlak z 1877 roku, zajazd z salą taneczną z II połowy XIX wieku w Kobylinie, zespół pałacowo – folwarczny z II połowy XIX wieku w Łagiewnikach, układ ruralistyczny z 1240 roku, z XVIII i XX wieku, zespół kościoła parafialnego p.w. Najświętszego Serca Jezusa z lat 1907 -1909, zespół pałacowy z XIII wieku i stajnia folwarczna z 1905 roku w Smolicach, zespół dworski z I połowy XIX wieku w miejscowości Starkowiec, zespół kościoła parafialnego p.w. Matki Boskiej Gromnicznej z połowy XVII wieku i zespół dworski z I połowy XIX wieku w miejscowości Stary Gród, zespół pałacowy we wsi Borzęciczki, zespół dworski z 1909 roku we wsi Dębiogóra, zespół klasztorny trytyniarzy z XVIII wieku, ratusz z 1688,1890 i 1968 roku, zespół pałacowy z XVII i XIX wieku w Krotoszynie, zespół dworski w osadzie Wronów, zespół dworski z I połowy XIX wieku w Rozdrażewie, ratusz z 1743 roku i wiatrak koźlak z 1797 roku w Sulmierzycach, kuźnia z I połowy XIX wieku we wsi Baszków oraz wiele innych zabytkowych kościołów, kapliczek czy cmentarzy. 

Gospodarka powiatu oparta jest na handlu, ale na tutejszą gospodarkę wpływ mają także: przemysł, budownictwo oraz rolnictwo wraz łowiectwem i  leśnictwem. Na terenie powiatu działają: KONSTAL (produkcja i montaż konstrukcji stalowych), Gembiak – Mikstacki (wykonawca kostki brukowej oraz dróg i nawierzchni masy bitumicznej), Zakład Konfekcyjny TEOMINA (producent konfekcji damskiej) czy GABI – PLAST (producent naczyń i opakowań z tworzyw sztucznych).

Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe: DK15 i DK36.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola