Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem
Belka
Czwartek, 10 Lipca 2025   imieniny: Amelia, Filip, Witalis
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Budowa obwodnicy Krotoszyna, Zdun i Cieszkowa

Data publikacji: 2013-11-25, Data modyfikacji: 2013-11-25
A A AWydrukDrukuj  
 

Burmistrz Krotoszyna, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Poznaniu oraz działająca w imieniu Miasta i Gminy Krotoszyn Pracownia Inżynierska KLOTOIDA Mirosław Bajor, Andrzej Zygmunt Sp.j. ul. Bochenka 16A, 30-693 Kraków informują, że w ramach opracowywanego studium techniczno – ekonomiczno - środowiskowego zamierzają przeprowadzić prezentacje publiczne rozwiązań projektowych dotyczące przedsięwzięcia pn.: „Budowa obwodnicy Krotoszyna, Zdun i Cieszkowa w ciągu drogi krajowej nr 15”

W związku z powyższym, w dniach od 25.11.2013 do 4.12.2013 r. będzie można zapoznać się z celami i zakresem oraz opisem powyższej inwestycji, a także planami sytuacyjnymi wariantów przebiegu trasy drogi, które są do wglądu w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Krotoszynie - KLIKNIJ TUTAJ...
 
Jednocześnie w ramach publicznych prezentacji rozwiązań projektowych zapraszamy mieszkańców gminy Krotoszyn na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 4 grudnia 2013 (środa) w sali 41 Urzędu Miejskiego w Krotoszynie, ul. Kołłątaja 7, w godz. 10:00 – 12:30.

 
Wnioski, uwagi i zastrzeżenia dotyczące niniejszego przedsięwzięcia można przesyłać, najlepiej na formularzu ankiety zamieszczonym w BIP (KLIKNIJ TUTAJ...) w terminie do dnia 4.12.2013r. z dopiskiem "Ankieta dla DK15”:

- pocztą na adres: Klotoida Sp.j.; ul.Bochenka 16A, 30-693 Kraków lub
- przekazać faksem na nr (12) 311-33-74, bądź
- pocztą elektroniczną na adres: //

 
Przesłane, podpisane i zaopatrzone w adres zwrotny, uwagi, wnioski i zastrzeżenia, zostaną przeanalizowane i w przypadkach uzasadnionych, tj. możliwych do zastosowania ze względów technicznych, prawnych i finansowych, zostaną uwzględnione  w opracowywanej dokumentacji.
 
Z przeprowadzonych prezentacji zostanie sporządzony raport, który między innymi, zawierał będzie informację o sposobie uwzględnienia zgłoszonych uwag, wniosków i zastrzeżeń. Raport zostanie podany do wiadomości publicznej, w związku z czym na złożone wnioski nie będą udzielane indywidualne odpowiedzi. O miejscu i czasie jego udostępnienia, zainteresowani zostaną powiadomieni na tablicy ogłoszeń w Urzędzie Miejskim w Krotoszynie.

 

UM Krotoszyn, Źródło artykułu: www.krotoszyn.pl, Autor zdjęć: UM Krotoszyn
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat krotoszyński - powiat w południowo – wschodniej części województwa wielkopolskiego z siedzibą w Krotoszyne.W skład powiatu wchodzą gminy: Kobylin, Koźmin Wielkopolski, Krotoszyn, Rozdrażew, Sulmierzyce i Zduny, zajmując powierzchnię 714,23 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: rezerwaty przyrody (Baszków, Buczyna Helenopol, Dąbrowa Smoszew, Miejski Bór i Mszar Bogdaniec), obszar chronionego krajobrazu Dąbrowy Krotoszyńskie Baszków – Rochy, szlaki turystyczne piesze i rowerowe. Do zabytków zaliczają się: wiatrak koźlak z 1877 roku, zajazd z salą taneczną z II połowy XIX wieku w Kobylinie, zespół pałacowo – folwarczny z II połowy XIX wieku w Łagiewnikach, układ ruralistyczny z 1240 roku, z XVIII i XX wieku, zespół kościoła parafialnego p.w. Najświętszego Serca Jezusa z lat 1907 -1909, zespół pałacowy z XIII wieku i stajnia folwarczna z 1905 roku w Smolicach, zespół dworski z I połowy XIX wieku w miejscowości Starkowiec, zespół kościoła parafialnego p.w. Matki Boskiej Gromnicznej z połowy XVII wieku i zespół dworski z I połowy XIX wieku w miejscowości Stary Gród, zespół pałacowy we wsi Borzęciczki, zespół dworski z 1909 roku we wsi Dębiogóra, zespół klasztorny trytyniarzy z XVIII wieku, ratusz z 1688,1890 i 1968 roku, zespół pałacowy z XVII i XIX wieku w Krotoszynie, zespół dworski w osadzie Wronów, zespół dworski z I połowy XIX wieku w Rozdrażewie, ratusz z 1743 roku i wiatrak koźlak z 1797 roku w Sulmierzycach, kuźnia z I połowy XIX wieku we wsi Baszków oraz wiele innych zabytkowych kościołów, kapliczek czy cmentarzy. 

Gospodarka powiatu oparta jest na handlu, ale na tutejszą gospodarkę wpływ mają także: przemysł, budownictwo oraz rolnictwo wraz łowiectwem i  leśnictwem. Na terenie powiatu działają: KONSTAL (produkcja i montaż konstrukcji stalowych), Gembiak – Mikstacki (wykonawca kostki brukowej oraz dróg i nawierzchni masy bitumicznej), Zakład Konfekcyjny TEOMINA (producent konfekcji damskiej) czy GABI – PLAST (producent naczyń i opakowań z tworzyw sztucznych).

Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe: DK15 i DK36.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola