Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem
Belka
Poniedziałek, 7 Lipca 2025   imieniny: Cyryl, Metody, Estera
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

„Czego życzysz człowiekowi myślącemu? – Wyślij wiadomość do Pana Cogito”

Data publikacji: 2013-09-23, Data modyfikacji: 2013-09-23
A A AWydrukDrukuj  
 

Fundacja im. Zbigniewa Herberta zaprasza do udziału w konkursie  „CZEGO ŻYCZYSZ CZŁOWIEKOWI MYŚLĄCEMU? – WYŚLIJ WIADOMOŚĆ DO PANA COGITO”

Konkurs jest organizowany z okazji 89. rocznicy urodzin Zbigniewa Herberta, która przypada w dniu 29 października 2013r.

Konkurs ma na celu popularyzację czytelnictwa oraz twórczości Herberta, nakłonienie do refleksji nad wartościami propagowanymi w twórczości poety, a także przybliżenie postaci Pana Cogito jako jednostki wolnej, niezależnie myślącej i poszukującej.

Konkurs odbędzie się w dniach 5-18.10.2013r. Na stronie facebook.com/Herbert.Pan.Cogito będzie udostępniona aplikacja „Czego życzysz człowiekowi myślącemu? – Wyślij wiadomość do Pana Cogito”, dzięki której każdy uczestnik będzie mógł  przesłać wiadomość do Pana Cogito, używając maksymalnie 150 znaków. Osoby, które nie korzystają

z Facebooka, będą także mogły wziąć udział w konkursie, wysyłając wiadomość na adres // .

Spośród nadesłanych zgłoszeń Jury, na czele którego stanie Katarzyna Herbert, wybierze najlepsze prace pod względem oryginalności ujęcia tematu, poprawności językowej, humoru i uwzględnienia herbertowskich wartości. Nagrodami w konkursie będą: 15-cie tomików poezji „Pan Cogito”, słuchawki bezprzewodowe Beats by Dr. Dre, tablet multimedialny Samsung oraz czytnik E-booków Amazon Kindle.  

Konkurs „Czego życzysz człowiekowi myślącemu? – wyślij wiadomość do Pana Cogito” jest przedsięwzięciem przygotowanym przez Fundację im. Zbigniewa Herberta w ramach kampanii edukacyjnej „Pan Cogito”, której celem jest zaproszenie młodzieży do dialogu wokół twórczości poety.

Dziękujemy serdecznie za dotychczasowe wsparcie działań Fundacji. Mamy nadzieję, że ten kolejny projekt zachęci młodzież do bliższego poznania twórczości Herberta, do odnalezienia w poezji przygody intelektualnej i poznawczej oraz będzie stymulacją do działań twórczych.

Jednocześnie, zapraszamy do polubienia prowadzonego przez studentów profilu www.facebook.com/Herbert.Pan.Cogito, który w przyjazny sposób przybliża osobę i twórczość Zbigniewa Herberta.

Z wyrazami podziękowania i szacunku

 

 

UM Krotoszyn, Źródło artykułu: www.krotoszyn.pl, Autor zdjęć: UM Krotoszyn
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat krotoszyński - powiat w południowo – wschodniej części województwa wielkopolskiego z siedzibą w Krotoszyne.W skład powiatu wchodzą gminy: Kobylin, Koźmin Wielkopolski, Krotoszyn, Rozdrażew, Sulmierzyce i Zduny, zajmując powierzchnię 714,23 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: rezerwaty przyrody (Baszków, Buczyna Helenopol, Dąbrowa Smoszew, Miejski Bór i Mszar Bogdaniec), obszar chronionego krajobrazu Dąbrowy Krotoszyńskie Baszków – Rochy, szlaki turystyczne piesze i rowerowe. Do zabytków zaliczają się: wiatrak koźlak z 1877 roku, zajazd z salą taneczną z II połowy XIX wieku w Kobylinie, zespół pałacowo – folwarczny z II połowy XIX wieku w Łagiewnikach, układ ruralistyczny z 1240 roku, z XVIII i XX wieku, zespół kościoła parafialnego p.w. Najświętszego Serca Jezusa z lat 1907 -1909, zespół pałacowy z XIII wieku i stajnia folwarczna z 1905 roku w Smolicach, zespół dworski z I połowy XIX wieku w miejscowości Starkowiec, zespół kościoła parafialnego p.w. Matki Boskiej Gromnicznej z połowy XVII wieku i zespół dworski z I połowy XIX wieku w miejscowości Stary Gród, zespół pałacowy we wsi Borzęciczki, zespół dworski z 1909 roku we wsi Dębiogóra, zespół klasztorny trytyniarzy z XVIII wieku, ratusz z 1688,1890 i 1968 roku, zespół pałacowy z XVII i XIX wieku w Krotoszynie, zespół dworski w osadzie Wronów, zespół dworski z I połowy XIX wieku w Rozdrażewie, ratusz z 1743 roku i wiatrak koźlak z 1797 roku w Sulmierzycach, kuźnia z I połowy XIX wieku we wsi Baszków oraz wiele innych zabytkowych kościołów, kapliczek czy cmentarzy. 

Gospodarka powiatu oparta jest na handlu, ale na tutejszą gospodarkę wpływ mają także: przemysł, budownictwo oraz rolnictwo wraz łowiectwem i  leśnictwem. Na terenie powiatu działają: KONSTAL (produkcja i montaż konstrukcji stalowych), Gembiak – Mikstacki (wykonawca kostki brukowej oraz dróg i nawierzchni masy bitumicznej), Zakład Konfekcyjny TEOMINA (producent konfekcji damskiej) czy GABI – PLAST (producent naczyń i opakowań z tworzyw sztucznych).

Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe: DK15 i DK36.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola