Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem
Belka
Środa, 16 Lipca 2025   imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Druga wystawa fotograficzna "Galeria Bezdomna" w Krotoszynie zakończona

Data publikacji: 2013-11-06, Data modyfikacji: 2013-11-06
A A AWydrukDrukuj  
 

Wystawa fotograficzna Galeria Bezdomna po raz drugi zagościła w Krotoszynie w ostatnich dniach października br. a jej finisaż odbył się w poniedziałek 4 listopada br. Wystawę po raz drugi zorganizował działający przy Krotoszyńskim Ośrodku Kultury klub miłośników fotografii Blenda.


Oficjalny wernisaż wystawy miał miejsce w sobotę 26 października 2013 r. i poprzedzony był szeregiem prac przygotowawczych bo wystawa ta to spore przedsięwzięcie i miejsce w jakim się odbywała (była sala klubu żołnierskiego przy Krotoszyńskim Ośrodku Kultury) musiało zostać odpowiednio przygotowane.


Dzień przed oficjalnym otwarciem wystawy – 25 października – odbyły się warsztaty fotograficzne, na które przybyli zainteresowani nie tylko z Krotoszyna. Warsztaty poprowadził Łukasz Brodala z firmy Foto-ivy, wykładowca w szczecińskiej szkole fotografii foto-team. Opowiedział on krótko o fotografii portretowej (wykorzystaniu lamp błyskowych) i o swoich doświadczeniach z nią związanych, podsunął kilka ciekawych rozwiązań i ważnych elementów takiej fotografii a następnie grupa warsztatowa udała się na zewnątrz budynku gdzie już w praktyce można było wykorzystać przedstawioną wiedzę do czego Łukasz gorąco zachęcał.


Następnego dnia od rana przygotowana już sala wystawiennicza czekała na pierwszych gości ponieważ w godz. 10.00 – 17.00 przewidziano czas na przygotowanie ekspozycji swoich zdjęć przez wszystkich uczestników wystawy. I pierwsi chętni pojawili się już przed godz. 10.00 a potem kolejni i następni i w ten sposób sala zaczęła zapełniać się ciekawymi zdjęciami i instalacjami fotograficznymi. Na wszystkich w holu KOK-u przed głównym wejściem na wystawę Galerii Bezdomnej czekał słodki poczęstunek oraz ciepłe napoje.


Od godz. 17.00 tak jak zaplanowano, fotografik Paweł Kosicki (członek Związku Polskich Artystów Fotografików) z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu (patronata honorowego wystawy) oceniał prace uczestników wystawy wyeksponowane w przestrzeniach byłego klubu żołnierskiego i krótko po godz. 19.00 podczas oficjalnego otwarcia wystawy został ogłoszony werdykt na najciekawsze, najlepiej wyeksponowane fotografie wystawy. Główną nagrodę, którą była oryginalna statuetka oraz aparat fotograficzny otrzymała Zuzanna Nadzieja za zestaw ciekawie pokazanych fotografii, które według Pawła Kosickiego pokazują najdojżalsze podejście do fotografii spośród zaprezentowanych. Poza główną nagrodą przyznano sześć wyróżnień a osoby wyróżnione otrzymały nagrody książkowe, filmy fotograficzne oraz gadżety. Każdy z uczestników otrzymał również zestaw gadżetów oraz dylom uczestnictwa w wystawie Galerii Bezdomnej.


Ciekawym akcentem był również koncert nowojorskiego zespołu Nat Osborn Band, którego występ-niespodzianka został ogłoszony praktycznie w dniu wernisażu i wszyscy, którzy zjawili się tego dnia w KOK mogli posłuchać świetnych jazzowo-funkowych dźwięków. Zespół mimo spóźnionego (z uwagi na awarię auta) koncertu został przyjęty bardzo ciepło i bisował kilka razy na zakończenie. A po koncercie oraz w trakcie całego wernisażu muzyką umilał czas zebranym zaproszony DJ.


Łącznie w wystawie czynnie wzięło udział ok. 20 osób i trochę szkoda że tylko tylu uczestników przyciągnęła wystawa i możliwość zaprezentowania przy tej okazji swojej twórczości, tym bardziej że działa w naszym mieście szkoła o profilu fotograficznym oraz inne formalne i nieformalne grupy zajmujące się fotografią.


Wszyscy zainteresowani mogli zajrzeć na wystawę również w tygodniu powernisażowym, gdyż była ona czynna prawie każdego dnia (z wyjątkiem świąt) przez dwie godziny.


Organizatorzy dziękują sponsorom i partnerom: Urzędowi Miejskiemu w Krotoszynie, firmie Serefiniak (geodezja, nieruchomości, finanse), firmie Dino Polska S.A. (polska sieć marketów), firmie Saracen (asortyment elektrotechniczny), firmie Gabi-Plast (produkcja i hurt opakowań), firmie Foto-Ivy (fotografia, sklep fotograficzny), firmie e-Maco (strony internetowe), firmie Kontrast (reklama i fotografia), firmie Brykczyński (ciastkarnia i piekarnia), oraz Szymonowi Mikuszewskiemu (usługi transportowe), patronom medialnym: Radiu Centrum Kalisz, Rzeczy Krotoszyńskiej, Wielkopolskiej Gazecie Lokalnej Krotoszyn, portalowi Krotoszyn.dlawas.info oraz patronowi honorowemu: Wielkopolskiej Bibliotece Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu za pomoc w organizacji i promocji wydarzenia wśród potencjalnych uczestników oraz wszystkim, którzy wzięli udział w wystawie lub odwiedzili ją w dniach jej otwarcia.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wernisażu, przygotowań do niego i z warsztatów a także galerii zdjęć z koncertu zespołu Nat Osborn Band (fot. Maciej Karolewski x2)

 

A tak pisze o nas prasa, zapraszamy do lektury:)

 

 

 

UM Krotoszyn, Źródło artykułu: www.krotoszyn.pl, Autor zdjęć: UM Krotoszyn
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat krotoszyński - powiat w południowo – wschodniej części województwa wielkopolskiego z siedzibą w Krotoszyne.W skład powiatu wchodzą gminy: Kobylin, Koźmin Wielkopolski, Krotoszyn, Rozdrażew, Sulmierzyce i Zduny, zajmując powierzchnię 714,23 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: rezerwaty przyrody (Baszków, Buczyna Helenopol, Dąbrowa Smoszew, Miejski Bór i Mszar Bogdaniec), obszar chronionego krajobrazu Dąbrowy Krotoszyńskie Baszków – Rochy, szlaki turystyczne piesze i rowerowe. Do zabytków zaliczają się: wiatrak koźlak z 1877 roku, zajazd z salą taneczną z II połowy XIX wieku w Kobylinie, zespół pałacowo – folwarczny z II połowy XIX wieku w Łagiewnikach, układ ruralistyczny z 1240 roku, z XVIII i XX wieku, zespół kościoła parafialnego p.w. Najświętszego Serca Jezusa z lat 1907 -1909, zespół pałacowy z XIII wieku i stajnia folwarczna z 1905 roku w Smolicach, zespół dworski z I połowy XIX wieku w miejscowości Starkowiec, zespół kościoła parafialnego p.w. Matki Boskiej Gromnicznej z połowy XVII wieku i zespół dworski z I połowy XIX wieku w miejscowości Stary Gród, zespół pałacowy we wsi Borzęciczki, zespół dworski z 1909 roku we wsi Dębiogóra, zespół klasztorny trytyniarzy z XVIII wieku, ratusz z 1688,1890 i 1968 roku, zespół pałacowy z XVII i XIX wieku w Krotoszynie, zespół dworski w osadzie Wronów, zespół dworski z I połowy XIX wieku w Rozdrażewie, ratusz z 1743 roku i wiatrak koźlak z 1797 roku w Sulmierzycach, kuźnia z I połowy XIX wieku we wsi Baszków oraz wiele innych zabytkowych kościołów, kapliczek czy cmentarzy. 

Gospodarka powiatu oparta jest na handlu, ale na tutejszą gospodarkę wpływ mają także: przemysł, budownictwo oraz rolnictwo wraz łowiectwem i  leśnictwem. Na terenie powiatu działają: KONSTAL (produkcja i montaż konstrukcji stalowych), Gembiak – Mikstacki (wykonawca kostki brukowej oraz dróg i nawierzchni masy bitumicznej), Zakład Konfekcyjny TEOMINA (producent konfekcji damskiej) czy GABI – PLAST (producent naczyń i opakowań z tworzyw sztucznych).

Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe: DK15 i DK36.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola