Belka
Wtorek, 13 Maja 2025   imieniny: Gloria, Robert, Serwacy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

"JAK to możliwe...!"

Data publikacji: 2013-09-16, Data modyfikacji: 2013-09-22
A A AWydrukDrukuj  
 

W minioną sobotę 14 września 2013 r. Krotoszyn odwiedziła Orkiestra Kameralna Polskiego Radia Amadeus pod dyrekcją Agnieszki Duczmal.

To już kolejna wizyta bardzo lubiącej do nas powracać i raczyć pięknem muzyki orkiestry w Krotoszynie, tym razem koncert był wyjątkowy także ze względu na tegoroczne obchody jubileuszu 45-lecia orkiestry i pracy artystycznej Agnieszki Duczmal, a także ze względu na miejsce, ponieważ odbył się w sali po byłym kinie jednostki wojskowej, która znajduje się przy ośrodku kultury. W ten sposób sztuka najwyższej jakości znalazła miejsce we wnętrzach, w które jakość wejdzie dzięki projektowi JAK-u – wielofunkcyjnej sali widowiskowej mającej służyć w niedalekiej przyszłości organizacjom pozarządowym, ośrodkowi kultury i społeczności lokalnej miasta i gminy Krotoszyn (więcej TUTAJ). Krotoszyński koncert składał się z dwóch części, w pierwszej z nich muzycy zaprezentowali „Quatro Estaciones Portenas” (Cztery Pory Roku) Astora Piazzoli a druga część to już Modest Musorgski i jego „Obrazki z wystawy” w aranżacji na instrumenty smyczkowe samej Agnieszki Duczmal. W koncercie wystąpił solista orkiestry Jarosław Żołnierczyk, który po występie z rąk dyrektora KOK-u otrzymał kielnię, jako dobry omen rozpoczęcia prac budowlanych w obiekcie przyszłego JAK-u. Dodatkowym elementem wizualnym koncertu była ekspozycja wielkoformatowych dzieł plastycznych autorstwa Mariusza Kałdowskiego.

Ponad godzinny koncert, który zarówno wizualnie jak i akustycznie bardzo dobrze wpisał się w przestrzeń sali JAK-u wypadł jak przystało na Amadeusa wyśmienicie a muzycy orkiestry i jej dyrygentka zostali bardzo ciepło przyjęci przez zebranych melomanów i w podziękowaniu za takie przyjęcie orkiestra na zakończenie zagrała jeszcze dwie kompozycje.

Relacja fotograficzna z koncertu TUTAJ! (fot. Paweł W. Płócienniczak) oraz galeria obok (fot. Maciej Karolewski)

Miejmy nadzieję, że tak wspaniałe koncerty i wiele innych wydarzeń kulturalnych już za kilka lat będzie mogło zaistnieć już w pełni profesjonalnie wyposażonych wnętrzach JAK-u. A już teraz Krotoszyński Ośrodek Kultury zaprasza jeszcze we wrześniu na kolejne wydarzenia: już w czwartek 19 września wernisaż malarstwa Czesława Herby w Galerii Refektarz KOK – szczegóły TUTAJ! a w sobotę 28 września kolejny bardzo dobry spektakl w ramach projektu Teatr Polska – AMATORKI w sali Kina 3D Przedwiośnie – szczegóły TUTAJ!

Wstęp wolny! Serdecznie zapraszamy! Nie może Ciebie zabraknąć!

UM Krotoszyn, Źródło artykułu: www.krotoszyn.pl, Autor zdjęć: UM Krotoszyn
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat krotoszyński - powiat w południowo – wschodniej części województwa wielkopolskiego z siedzibą w Krotoszyne.W skład powiatu wchodzą gminy: Kobylin, Koźmin Wielkopolski, Krotoszyn, Rozdrażew, Sulmierzyce i Zduny, zajmując powierzchnię 714,23 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: rezerwaty przyrody (Baszków, Buczyna Helenopol, Dąbrowa Smoszew, Miejski Bór i Mszar Bogdaniec), obszar chronionego krajobrazu Dąbrowy Krotoszyńskie Baszków – Rochy, szlaki turystyczne piesze i rowerowe. Do zabytków zaliczają się: wiatrak koźlak z 1877 roku, zajazd z salą taneczną z II połowy XIX wieku w Kobylinie, zespół pałacowo – folwarczny z II połowy XIX wieku w Łagiewnikach, układ ruralistyczny z 1240 roku, z XVIII i XX wieku, zespół kościoła parafialnego p.w. Najświętszego Serca Jezusa z lat 1907 -1909, zespół pałacowy z XIII wieku i stajnia folwarczna z 1905 roku w Smolicach, zespół dworski z I połowy XIX wieku w miejscowości Starkowiec, zespół kościoła parafialnego p.w. Matki Boskiej Gromnicznej z połowy XVII wieku i zespół dworski z I połowy XIX wieku w miejscowości Stary Gród, zespół pałacowy we wsi Borzęciczki, zespół dworski z 1909 roku we wsi Dębiogóra, zespół klasztorny trytyniarzy z XVIII wieku, ratusz z 1688,1890 i 1968 roku, zespół pałacowy z XVII i XIX wieku w Krotoszynie, zespół dworski w osadzie Wronów, zespół dworski z I połowy XIX wieku w Rozdrażewie, ratusz z 1743 roku i wiatrak koźlak z 1797 roku w Sulmierzycach, kuźnia z I połowy XIX wieku we wsi Baszków oraz wiele innych zabytkowych kościołów, kapliczek czy cmentarzy. 

Gospodarka powiatu oparta jest na handlu, ale na tutejszą gospodarkę wpływ mają także: przemysł, budownictwo oraz rolnictwo wraz łowiectwem i  leśnictwem. Na terenie powiatu działają: KONSTAL (produkcja i montaż konstrukcji stalowych), Gembiak – Mikstacki (wykonawca kostki brukowej oraz dróg i nawierzchni masy bitumicznej), Zakład Konfekcyjny TEOMINA (producent konfekcji damskiej) czy GABI – PLAST (producent naczyń i opakowań z tworzyw sztucznych).

Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe: DK15 i DK36.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola