Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem
Belka
Czwartek, 24 Lipca 2025   imieniny: Kinga, Krystyna, Olga
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Kolejny sukces Artura

Data publikacji: 2013-06-14, Data modyfikacji: 2013-06-14
A A AWydrukDrukuj  
 

Kolejny udany występ zanotował Artur Pauter, pływak KS KROTOSZ, uczeń szkoły podstawowej w Zespole Szkół nr 3 w Krotoszynie, który na co dzień trenuje pod okiem trenerów Włodzimierza Figaja, Jacka Łazarskiego i Wiesława Wciórki.

W dniach od 31 maja do 2 czerwca jako jedyny zawodnik z Krotoszyna uczestniczył w Międzynarodowym Mityngu Pływackim z okazji DNI MORZA ,który odbył się na 50 metrowym basenie  FLOATING ARENA w Szczecinie.

Na uwagę zasługuje fakt, że  były to pierwsze zawody Artura na długim basenie. Rywalizował z zawodnikami z takich klubów jak: SVB Basel, Schwimclub Liestal,SSG Heidenhein,Warta Poznań,WKS Ślask Wrocław, UKS Cityzen Poznań, Bałtyk Kołobrzeg,Ruch Grudziądz, Znicz Koszalin, Piranie Lubin, MKP Szczecin, Orzeł Elbląg,KS KSZO Ostrowiec Św, MTP Lublinianka Lublin, Jagiellonka Warszawa, Ikar Mielec, Wodnik Police,Rekin Świebodzice.

Uzyskał bardzo dobre wyniki i przywiózł do Krotoszyna 4 medale:

1 miejsce - złoty medal 200m stylem zmiennym czas 2:58,72 s

1 miejsce - złoty medal 50m stylem klasycznym czas 41,14 s

3 miejsce - złoty medal 100m stylem klasycznym czas 1:33,97s

1 miejsce - złoty medal 200m stylem klasycznym czas 3:15,33s

5 miejsce 100m stylem dowolnym czas 1:13,52s

5 miejsce 200m stylem dowolnym czas 2:45,31s

Jak sam przyznał były to najciężej wywalczone medale, ponieważ pływał pierwszy raz na basenie 50 metrowym, rywalizował z zawodnikami, którzy na co dzień trenują na takim basenie.

Obecnie Artur przygotowuje się do Korespondencyjnych Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Polski Młodzików 12-13 lat - II runda które odbędą się w Kaliszu 22 czerwca.

Wyniki uzyskane w Kaliszu dają nam odpowiedź jakie miejsca zajmie Artur w klasyfikacji Mistrzostw Polski. Przypominamy że po pierwszej rundzie Artur zajmuje 7 miejsce na 100m w stylu klasycznym.

Przemek Pauter

Fot. archiwum P. Pautera

 

UM Krotoszyn, Źródło artykułu: www.krotoszyn.pl, Autor zdjęć: UM Krotoszyn
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat krotoszyński - powiat w południowo – wschodniej części województwa wielkopolskiego z siedzibą w Krotoszyne.W skład powiatu wchodzą gminy: Kobylin, Koźmin Wielkopolski, Krotoszyn, Rozdrażew, Sulmierzyce i Zduny, zajmując powierzchnię 714,23 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: rezerwaty przyrody (Baszków, Buczyna Helenopol, Dąbrowa Smoszew, Miejski Bór i Mszar Bogdaniec), obszar chronionego krajobrazu Dąbrowy Krotoszyńskie Baszków – Rochy, szlaki turystyczne piesze i rowerowe. Do zabytków zaliczają się: wiatrak koźlak z 1877 roku, zajazd z salą taneczną z II połowy XIX wieku w Kobylinie, zespół pałacowo – folwarczny z II połowy XIX wieku w Łagiewnikach, układ ruralistyczny z 1240 roku, z XVIII i XX wieku, zespół kościoła parafialnego p.w. Najświętszego Serca Jezusa z lat 1907 -1909, zespół pałacowy z XIII wieku i stajnia folwarczna z 1905 roku w Smolicach, zespół dworski z I połowy XIX wieku w miejscowości Starkowiec, zespół kościoła parafialnego p.w. Matki Boskiej Gromnicznej z połowy XVII wieku i zespół dworski z I połowy XIX wieku w miejscowości Stary Gród, zespół pałacowy we wsi Borzęciczki, zespół dworski z 1909 roku we wsi Dębiogóra, zespół klasztorny trytyniarzy z XVIII wieku, ratusz z 1688,1890 i 1968 roku, zespół pałacowy z XVII i XIX wieku w Krotoszynie, zespół dworski w osadzie Wronów, zespół dworski z I połowy XIX wieku w Rozdrażewie, ratusz z 1743 roku i wiatrak koźlak z 1797 roku w Sulmierzycach, kuźnia z I połowy XIX wieku we wsi Baszków oraz wiele innych zabytkowych kościołów, kapliczek czy cmentarzy. 

Gospodarka powiatu oparta jest na handlu, ale na tutejszą gospodarkę wpływ mają także: przemysł, budownictwo oraz rolnictwo wraz łowiectwem i  leśnictwem. Na terenie powiatu działają: KONSTAL (produkcja i montaż konstrukcji stalowych), Gembiak – Mikstacki (wykonawca kostki brukowej oraz dróg i nawierzchni masy bitumicznej), Zakład Konfekcyjny TEOMINA (producent konfekcji damskiej) czy GABI – PLAST (producent naczyń i opakowań z tworzyw sztucznych).

Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe: DK15 i DK36.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola