Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem
Belka
Sobota, 12 Lipca 2025   imieniny: Jan, Wera, Brunon
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Koncertowy luty w KOK

Data publikacji: 2014-03-03, Data modyfikacji: 2014-03-04
A A AWydrukDrukuj  
 

Po kilku ciekawych koncertach w styczniu oraz na początku lutego, o których pisaliśmy wcześniej, Krotoszyński Ośrodek Kultury zaserwował kolejną porcję ciekawych wydarzeń muzycznych. Niemalże w ciągu jednego tygodnia odbyły się trzy jakże różne w gatunku muzycznym imprezy, a dwie z nich były kolejnymi już edycjami odbywającymi się w Krotoszynie.

 

14 lutego w Galerii Refektarz Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury odbył się koncert dwóch zespołów muzyki dawnej. Były to zespoły: „TIBORYUS” ze Świeradowa Zdroju pod kierunkiem Ryszarda Dominika Dembińskiego oraz „PICCOLO” z Gdańska pod kierunkiem Magdaleny Warżawy. Fantastyczni wykonawcy, jedni z najmłodszych ustestników tegorocznego 36 Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Dawnej Schola Cantorum Kalisz 2014, w ramach którego po raz kolejny mogliśmy posłuchać muzyki dawnej właśnie w Krotoszynie.

Publiczność jak zwykle dopisała i dała sie ponieść dawnym muzycznym klimatom. Sprzyjała temu akustyka dawnego refektarza trynitarzy, zwykle trudna dla innych gatunków muzyki w tym przypadku sprawdza sie doskonale. Słuchacze nagrodzili wykonawców brawami i wyklaskali bisy. Koncert prowadził Waldemar Wronecki z Wydziału Rozwoju Promcji Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Krotoszynie, który był organizatorem krotoszyńskiej prezentacji tegorocznego festiwalu. Partnerem wydarzenia był Krotoszyński Ośrodek Kultury.

 

Następny koncert odbył się w czwartek 20 lutego br. Pochodzący z Mysłowic zespół NATALIE LOVES YOU jest właśnie w trakcie trasy promującej swoją pierwszą płytę! Herbaciarnia Camellia w Krotoszynie była jednym z jej przystanków... Charyzma leaderki - Natalii Baranowskiej, grającej na kilku czarodziejskich instrumentach wraz z zespołem zabrała nas podczas koncertu do miejsc magicznych. Przy wirujących dźwiękach cyrków i karuzel opowiedzieli wiele baśniowych historii o wzlotach i upadkach, gdzie słowa to kłamstwa, a muzyka to wabik. Więcej informacji o zespole i jego nowo wydanej płytce tutaj. Organizatorami koncertu byli: Krotoszyński Ośrodek Kultury oraz herbaciarnia Camellia.

 

W piątkowy wieczór 21 lutego br. w sali Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury odbył się koncert prezentujący i promujący m.in. krotoszyńską scenę rap. To już trzecie urodziny portalu KnRap.pl, który zajmuje się rapem już nie tylko z Krotoszyna ale także z Jarocina, Ostrowa Wlkp. czy Środy Wlkp. Podczas tegorocznej edycji zaprezentowało się kilkunastu artystów krotoszyńskiej sceny (SPW, Vally, Sigma NGWM, NUW, K6) i Skapa Squad z Ostrowa Wielkopolskiego oraz zaproszeni goście: KęKę, Kotzi, Dj VaZee. Imprezę podobnie jak w latach ubiegłych poprowadził Rashol.


Publiczność na urodzinach Knrap-u nigdy nie zawodzi i nie inaczej było tym razem. Ponad sto osób bawiło się pod sceną na której co kilkadziesiąt minut występował inny skład. Około godz. 22.30 na scenie pojawiły się gwiazdy wieczoru raperzy KęKę i Kotzi oraz Dj VaZee, którzy stworzyli w sali KOK gorącą atmosferę. Koncert zakończył się przed północą.
Organizatorami koncertu byli: Krotoszyński Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie Twoja Alternatywa oraz artyści z KnRap-u.

 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z koncertów w galeriach obok.

 

Już dziś zapraszamy na kolejne wydarzenia muzyczne i nie tylko na naszą stronę internetową oraz fanpage na Facebooku gdzie znajdziecie najnowsze propozycje kulturalne Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury.

UM Krotoszyn, Źródło artykułu: www.krotoszyn.pl, Autor zdjęć: UM Krotoszyn
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat krotoszyński - powiat w południowo – wschodniej części województwa wielkopolskiego z siedzibą w Krotoszyne.W skład powiatu wchodzą gminy: Kobylin, Koźmin Wielkopolski, Krotoszyn, Rozdrażew, Sulmierzyce i Zduny, zajmując powierzchnię 714,23 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: rezerwaty przyrody (Baszków, Buczyna Helenopol, Dąbrowa Smoszew, Miejski Bór i Mszar Bogdaniec), obszar chronionego krajobrazu Dąbrowy Krotoszyńskie Baszków – Rochy, szlaki turystyczne piesze i rowerowe. Do zabytków zaliczają się: wiatrak koźlak z 1877 roku, zajazd z salą taneczną z II połowy XIX wieku w Kobylinie, zespół pałacowo – folwarczny z II połowy XIX wieku w Łagiewnikach, układ ruralistyczny z 1240 roku, z XVIII i XX wieku, zespół kościoła parafialnego p.w. Najświętszego Serca Jezusa z lat 1907 -1909, zespół pałacowy z XIII wieku i stajnia folwarczna z 1905 roku w Smolicach, zespół dworski z I połowy XIX wieku w miejscowości Starkowiec, zespół kościoła parafialnego p.w. Matki Boskiej Gromnicznej z połowy XVII wieku i zespół dworski z I połowy XIX wieku w miejscowości Stary Gród, zespół pałacowy we wsi Borzęciczki, zespół dworski z 1909 roku we wsi Dębiogóra, zespół klasztorny trytyniarzy z XVIII wieku, ratusz z 1688,1890 i 1968 roku, zespół pałacowy z XVII i XIX wieku w Krotoszynie, zespół dworski w osadzie Wronów, zespół dworski z I połowy XIX wieku w Rozdrażewie, ratusz z 1743 roku i wiatrak koźlak z 1797 roku w Sulmierzycach, kuźnia z I połowy XIX wieku we wsi Baszków oraz wiele innych zabytkowych kościołów, kapliczek czy cmentarzy. 

Gospodarka powiatu oparta jest na handlu, ale na tutejszą gospodarkę wpływ mają także: przemysł, budownictwo oraz rolnictwo wraz łowiectwem i  leśnictwem. Na terenie powiatu działają: KONSTAL (produkcja i montaż konstrukcji stalowych), Gembiak – Mikstacki (wykonawca kostki brukowej oraz dróg i nawierzchni masy bitumicznej), Zakład Konfekcyjny TEOMINA (producent konfekcji damskiej) czy GABI – PLAST (producent naczyń i opakowań z tworzyw sztucznych).

Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe: DK15 i DK36.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola