Belka
Wtorek, 29 Kwietnia 2025   imieniny: Piotr, Robert, Bogusław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Krotoszyńska Biblioteka Publiczna im. Arkadego Fiedlera najlepsza w kraju

Data publikacji: 2014-01-06, Data modyfikacji: 2014-01-06
A A AWydrukDrukuj  
 

Krotoszyńska Biblioteka Publiczna im. Arkadego Fiedlera najlepsza w kraju.

Krotoszyńska Biblioteka Publiczna im. Arkadego Fiedlera zdobyła nagrodę w Konkursie na najlepiej przeprowadzoną kampanię ,,Cała Polska czyta dzieciom’’, w roku szkolnym 2012/2013. Podstawowym celem akcji jest uświadomienie dorosłym, że codzienne czytanie dziecku, to najlepszy sposób na  rozwój inteligencji emocjonalnej. Wspólne czytanie to świetny sposób na pożyteczne spędzanie wolnego czasu. Wyróżnienie jest dużym sukcesem dla biblioteki, propagującej akcję już od 11 lat, gdyż z ponad 137  bibliotek z całego kraju biorących udział w kampanii kapituła konkursu uhonorowała i przyznała 37  nagród równorzędnych dla najlepiej przeprowadzonych akcji. Ta prestiżowa nagroda to ogromna radość i docenienie działań naszych bibliotekarzy. Mamy nadzieję, że efekty akcji dadzą o sobie znać gdy dzieci, którym czytamy będą dorosłe. Kampania ,,Cała Polska czyta dzieciom’’, rozpoczęta w czerwcu 2001 roku przez Fundację ABC XXI, polega na prowadzeniu działań informacyjnych, kulturalnych, promocyjnych i reklamowych, mających na celu promowanie czytelnictwa wśród dzieci, młodzieży i rodziców. Kampania zachęca rodziców, opiekunów i innych dorosłych do codziennego, co najmniej 20-minutowego czytania dzieciom.

 

Dyrektor oraz Pracownicy Krotoszyńskiej Biblioteki Publicznej im. Arkadego Fiedlera serdecznie dziękują posłowi na Sejm RP Maciejowi Orzechowskiemu, senator RP Andżelice Możdżanowskiej, przedstawicielom Samorządu Gminy i Starostwa, szkołom, przedszkolom, bibliotekom gminnym powiatu krotoszyńskiego i filiom bibliotecznym Krotoszyńskiej Biblioteki Publicznej oraz różnym grupom zawodowym, które włączyły się w organizowanie akcji i pomagają w jej realizacji. Z roku na rok coraz więcej osób angażuje się w akcję i bardzo jesteśmy za to wdzięczni.

 

 

UM Krotoszyn, Źródło artykułu: www.krotoszyn.pl, Autor zdjęć: UM Krotoszyn
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat krotoszyński - powiat w południowo – wschodniej części województwa wielkopolskiego z siedzibą w Krotoszyne.W skład powiatu wchodzą gminy: Kobylin, Koźmin Wielkopolski, Krotoszyn, Rozdrażew, Sulmierzyce i Zduny, zajmując powierzchnię 714,23 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: rezerwaty przyrody (Baszków, Buczyna Helenopol, Dąbrowa Smoszew, Miejski Bór i Mszar Bogdaniec), obszar chronionego krajobrazu Dąbrowy Krotoszyńskie Baszków – Rochy, szlaki turystyczne piesze i rowerowe. Do zabytków zaliczają się: wiatrak koźlak z 1877 roku, zajazd z salą taneczną z II połowy XIX wieku w Kobylinie, zespół pałacowo – folwarczny z II połowy XIX wieku w Łagiewnikach, układ ruralistyczny z 1240 roku, z XVIII i XX wieku, zespół kościoła parafialnego p.w. Najświętszego Serca Jezusa z lat 1907 -1909, zespół pałacowy z XIII wieku i stajnia folwarczna z 1905 roku w Smolicach, zespół dworski z I połowy XIX wieku w miejscowości Starkowiec, zespół kościoła parafialnego p.w. Matki Boskiej Gromnicznej z połowy XVII wieku i zespół dworski z I połowy XIX wieku w miejscowości Stary Gród, zespół pałacowy we wsi Borzęciczki, zespół dworski z 1909 roku we wsi Dębiogóra, zespół klasztorny trytyniarzy z XVIII wieku, ratusz z 1688,1890 i 1968 roku, zespół pałacowy z XVII i XIX wieku w Krotoszynie, zespół dworski w osadzie Wronów, zespół dworski z I połowy XIX wieku w Rozdrażewie, ratusz z 1743 roku i wiatrak koźlak z 1797 roku w Sulmierzycach, kuźnia z I połowy XIX wieku we wsi Baszków oraz wiele innych zabytkowych kościołów, kapliczek czy cmentarzy. 

Gospodarka powiatu oparta jest na handlu, ale na tutejszą gospodarkę wpływ mają także: przemysł, budownictwo oraz rolnictwo wraz łowiectwem i  leśnictwem. Na terenie powiatu działają: KONSTAL (produkcja i montaż konstrukcji stalowych), Gembiak – Mikstacki (wykonawca kostki brukowej oraz dróg i nawierzchni masy bitumicznej), Zakład Konfekcyjny TEOMINA (producent konfekcji damskiej) czy GABI – PLAST (producent naczyń i opakowań z tworzyw sztucznych).

Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe: DK15 i DK36.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola