Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem
Belka
Sobota, 12 Lipca 2025   imieniny: Jan, Wera, Brunon
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Na kręgielni z Radą Osiedla nr 5

Data publikacji: 2013-11-07, Data modyfikacji: 2013-11-07
A A AWydrukDrukuj  
 

26 października obchodziliśmy Narodowy Dzień Sportu, który jest reakcją na nasz współczesny tryb życia … i brak zdrowego ruchu młodych i starszych Polaków. Obchodzenie tego dnia ma nas zachęcić do wyjścia z domów i uczestniczenia w różnych formach aktywności fizycznej.

Ideę tego święta postanowiła wcielić w życie Rada Osiedla nr 5, organizując festyn rekreacyjno- sportowy, w tym turniej kręglarski o puchar przewodniczącego rady.

Festyn otworzył przewodniczący osiedla Wiesław Sołtysiak, który przedstawił scenariusz imprezy. Potem prowadzenie przejęła Teresa Naskrętska, która przedstawiła uczestnikom zawodów kręglarskich zasady oceniania zawodników. Szczególną uwagę w trakcie zawodów zwracano na bezpieczeństwo uczestników.

Rozegrano 10 pojedynków, w których wzięło udział 74 uczestników. Oto ich zwycięzcy: godz. 14.00 – 15.00 tor I - Alicja Cegła 39 pkt. i tor II - Marcin Naskrętski 41 pkt.; 15.00 – 16.00 tor I - Jakub Kujawski 40 pkt. i tor II - Kamil Frąckowiak 34 pkt.; 16.00 – 17.00 tor I - Tadeusz Frąckowiak 33 pkt. i tor II - Aleksander Sobczyk 53 pkt.; 17.00 – 18.00 tor I - Bartosz Majchszak 35 pkt. i tor II - Marcelina Nawrot 27 pkt.; 18.00 – 19.00 tor I - Norbert Kozieł 38 pkt. i tor II - Zbigniew Brodala 39 pkt.

Wszyscy uczestnicy zawodów, bez względu na wyniki, otrzymali nagrody rzeczowe. Puchar ufundowany przez przewodniczącego Rady Osiedla nr 5 zdobył Aleksander Sobczyk.

W podsumowania zawodów przewodniczący Sołtysiak zwrócił uwagę na to, że najważniejszym elementem zawodów była zdrowa i zgodna rywalizacja, wesoła zabawa oraz aktywne spędzanie wolnego czasu. Podziękował mieszkańcom za udział w zawodach oraz wyraził uznanie dla pani Teresy Naskrętskiej za sprawne prowadzenie imprezy.

Rada Osiedla nr 5 dziękuje sponsorom: Bankowi Spółdzielczemu w Krotoszynie, Piekarni Brykczyńscy, Ciastkarni Janusza Witka oraz CSiR WODNIK.

 

UM Krotoszyn, Źródło artykułu: www.krotoszyn.pl, Autor zdjęć: UM Krotoszyn
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat krotoszyński - powiat w południowo – wschodniej części województwa wielkopolskiego z siedzibą w Krotoszyne.W skład powiatu wchodzą gminy: Kobylin, Koźmin Wielkopolski, Krotoszyn, Rozdrażew, Sulmierzyce i Zduny, zajmując powierzchnię 714,23 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: rezerwaty przyrody (Baszków, Buczyna Helenopol, Dąbrowa Smoszew, Miejski Bór i Mszar Bogdaniec), obszar chronionego krajobrazu Dąbrowy Krotoszyńskie Baszków – Rochy, szlaki turystyczne piesze i rowerowe. Do zabytków zaliczają się: wiatrak koźlak z 1877 roku, zajazd z salą taneczną z II połowy XIX wieku w Kobylinie, zespół pałacowo – folwarczny z II połowy XIX wieku w Łagiewnikach, układ ruralistyczny z 1240 roku, z XVIII i XX wieku, zespół kościoła parafialnego p.w. Najświętszego Serca Jezusa z lat 1907 -1909, zespół pałacowy z XIII wieku i stajnia folwarczna z 1905 roku w Smolicach, zespół dworski z I połowy XIX wieku w miejscowości Starkowiec, zespół kościoła parafialnego p.w. Matki Boskiej Gromnicznej z połowy XVII wieku i zespół dworski z I połowy XIX wieku w miejscowości Stary Gród, zespół pałacowy we wsi Borzęciczki, zespół dworski z 1909 roku we wsi Dębiogóra, zespół klasztorny trytyniarzy z XVIII wieku, ratusz z 1688,1890 i 1968 roku, zespół pałacowy z XVII i XIX wieku w Krotoszynie, zespół dworski w osadzie Wronów, zespół dworski z I połowy XIX wieku w Rozdrażewie, ratusz z 1743 roku i wiatrak koźlak z 1797 roku w Sulmierzycach, kuźnia z I połowy XIX wieku we wsi Baszków oraz wiele innych zabytkowych kościołów, kapliczek czy cmentarzy. 

Gospodarka powiatu oparta jest na handlu, ale na tutejszą gospodarkę wpływ mają także: przemysł, budownictwo oraz rolnictwo wraz łowiectwem i  leśnictwem. Na terenie powiatu działają: KONSTAL (produkcja i montaż konstrukcji stalowych), Gembiak – Mikstacki (wykonawca kostki brukowej oraz dróg i nawierzchni masy bitumicznej), Zakład Konfekcyjny TEOMINA (producent konfekcji damskiej) czy GABI – PLAST (producent naczyń i opakowań z tworzyw sztucznych).

Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe: DK15 i DK36.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola