Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem
Belka
Niedziela, 6 Lipca 2025   imieniny: Lucja, Dominika, Teresa
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Noworoczne spotkanie z przedsiębiorcami

Data publikacji: 2014-01-10, Data modyfikacji: 2014-01-10
A A AWydrukDrukuj  
 

Tradycyjnie na początku stycznia burmistrz spotyka się z przedsiębiorcami, właścicielami krotoszyńskich firm.

Noworoczne spotkanie jest okazją do posumowania minionego roku oraz do wręczenia listów gratulacyjnych przedsiębiorcom, których firmy mogą poszczycić się przyznanymi w ostatnim czasie  certyfikatami i nagrodami.

Tegoroczne spotkanie odbyło się w auli Gimnazjum nr 2. Gratulacje szefom wyróżnionych firm składali przewodnicząca rady Miejskiej Zofia Jamka i burmistrz Julian Jokś.

 Listy gratulacyjne otrzymali:

 - Gabriela Kośmider - GABI-PLAST PPH,

- Halina Trzcińska - Fabryka Podłóg Biadki,

- Aneta Karkosz - Samorządowy Fundusz Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o. w Gostyniu,

- Ewa Ratajczyk i Maciej Hoffmann - Przychodnia Podstawowej i Specjalistycznej Opieki Lekarskiej "FAMILIA" s.c.

- Adam Tyrakowski - Przedsiębiorstwo Handlowe “A-T” S.A.

- Andrzej Czajka - PPHU "MAX-POL" Zakład Pracy Chronionej

- Andreas Kosicki - MAHLE Sp. z o.o.

- Radosław Ludzis - Blending Sp. z o.o.

- Tomasz Biernacki - “DINO POLSKA” S.A.

- Bartosz Demianiuk - PPH “EWA” S.A.

- Wiesław Gembiak i Paweł Mikstacki - Gembiak-Mikstacki Sp. j.

- Jan Krzywonos - Przedsiębiorstwo JotKEL

- Janusz Jakubek - PPH CENTNAS Sp. z o.o.

- Jan Pluta - Bank Spółdzielczy w Krotoszynie

- Józef Januszkiewicz - Cech Rzemiosł Różnych w Krotoszynie

- Tadeusz Kierakowicz

- Jerzy Stanisławski

 Podczas uroczystości przedstawiciele cechu Rzemiosł Różnych w Krotoszynie wręczyli Szablę Kilińskiego Józefowi Januszkiewiczowi. Jest to najwyższe honorowe wyróżnienie przyznawana rzemieślnikom za szczególne zasługi dla rozwoju rzemiosła.

Dla zgromadzonych w gimnazjalnej auli gości wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej w Biadkach: kółko teatralne "Od Nowa" oraz chór "Izydorki".

UM Krotoszyn, Źródło artykułu: www.krotoszyn.pl, Autor zdjęć: UM Krotoszyn
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat krotoszyński - powiat w południowo – wschodniej części województwa wielkopolskiego z siedzibą w Krotoszyne.W skład powiatu wchodzą gminy: Kobylin, Koźmin Wielkopolski, Krotoszyn, Rozdrażew, Sulmierzyce i Zduny, zajmując powierzchnię 714,23 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: rezerwaty przyrody (Baszków, Buczyna Helenopol, Dąbrowa Smoszew, Miejski Bór i Mszar Bogdaniec), obszar chronionego krajobrazu Dąbrowy Krotoszyńskie Baszków – Rochy, szlaki turystyczne piesze i rowerowe. Do zabytków zaliczają się: wiatrak koźlak z 1877 roku, zajazd z salą taneczną z II połowy XIX wieku w Kobylinie, zespół pałacowo – folwarczny z II połowy XIX wieku w Łagiewnikach, układ ruralistyczny z 1240 roku, z XVIII i XX wieku, zespół kościoła parafialnego p.w. Najświętszego Serca Jezusa z lat 1907 -1909, zespół pałacowy z XIII wieku i stajnia folwarczna z 1905 roku w Smolicach, zespół dworski z I połowy XIX wieku w miejscowości Starkowiec, zespół kościoła parafialnego p.w. Matki Boskiej Gromnicznej z połowy XVII wieku i zespół dworski z I połowy XIX wieku w miejscowości Stary Gród, zespół pałacowy we wsi Borzęciczki, zespół dworski z 1909 roku we wsi Dębiogóra, zespół klasztorny trytyniarzy z XVIII wieku, ratusz z 1688,1890 i 1968 roku, zespół pałacowy z XVII i XIX wieku w Krotoszynie, zespół dworski w osadzie Wronów, zespół dworski z I połowy XIX wieku w Rozdrażewie, ratusz z 1743 roku i wiatrak koźlak z 1797 roku w Sulmierzycach, kuźnia z I połowy XIX wieku we wsi Baszków oraz wiele innych zabytkowych kościołów, kapliczek czy cmentarzy. 

Gospodarka powiatu oparta jest na handlu, ale na tutejszą gospodarkę wpływ mają także: przemysł, budownictwo oraz rolnictwo wraz łowiectwem i  leśnictwem. Na terenie powiatu działają: KONSTAL (produkcja i montaż konstrukcji stalowych), Gembiak – Mikstacki (wykonawca kostki brukowej oraz dróg i nawierzchni masy bitumicznej), Zakład Konfekcyjny TEOMINA (producent konfekcji damskiej) czy GABI – PLAST (producent naczyń i opakowań z tworzyw sztucznych).

Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe: DK15 i DK36.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola