Belka
Czwartek, 8 Maja 2025   imieniny: Stanisław, Eryk, Liza
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Nowy Folwark - pięknieje teren wokół stawu

Data publikacji: 2013-10-25, Data modyfikacji: 2013-10-25
A A AWydrukDrukuj  
 

W październiku zakończono prace przy zabezpieczaniu terenu wokół stawu w Nowym Folwarku w ramach inicjatywy lokalnej realizowanej przez Radę Sołecką wsi Nowy Folwark. Dzięki wsparciu Miasta i Gminy Krotoszyn zakupiono kostkę brukową, obrzeże trawnikowe, słupki, siatkę ogrodzeniową oraz krzewy ozdobne. Mieszkańcy wsi w ramach pracy społecznej ułożyli ścieżkę, wykonali prace nasadzeniowe oraz ogrodzili dla celów bezpieczeństwa część stawu i zamontowali tabliczki informacyjne. Wartość ich pracy oraz koszt udostępnienia sprzętu oszacowano na kwotę 1650,00 zł. Łączna wartość inwestycji (z wkładem własnym) wyniosła 5134,02 zł. Zrealizowana inicjatywa zapewni bezpieczeństwo mieszkańcom i innym osobom korzystającym z obiektu oraz przyczyni się do zwiększenia aktywności społeczności lokalnej.

Dla młodszych mieszkańców wsi wykonano boisko do siatkówki plażowej oraz miejsce do biesiadowania przy ognisku. Nad przebiegiem wszystkich prac czuwał sołtys Nowego Folwarku Roman Wojda wraz z Radą Sołecką. Wniosek został opracowany we współpracy z Centrum Koordynacyjno-Informacyjnym.

 

 

 

 

 

UM Krotoszyn, Źródło artykułu: www.krotoszyn.pl, Autor zdjęć: UM Krotoszyn
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat krotoszyński - powiat w południowo – wschodniej części województwa wielkopolskiego z siedzibą w Krotoszyne.W skład powiatu wchodzą gminy: Kobylin, Koźmin Wielkopolski, Krotoszyn, Rozdrażew, Sulmierzyce i Zduny, zajmując powierzchnię 714,23 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: rezerwaty przyrody (Baszków, Buczyna Helenopol, Dąbrowa Smoszew, Miejski Bór i Mszar Bogdaniec), obszar chronionego krajobrazu Dąbrowy Krotoszyńskie Baszków – Rochy, szlaki turystyczne piesze i rowerowe. Do zabytków zaliczają się: wiatrak koźlak z 1877 roku, zajazd z salą taneczną z II połowy XIX wieku w Kobylinie, zespół pałacowo – folwarczny z II połowy XIX wieku w Łagiewnikach, układ ruralistyczny z 1240 roku, z XVIII i XX wieku, zespół kościoła parafialnego p.w. Najświętszego Serca Jezusa z lat 1907 -1909, zespół pałacowy z XIII wieku i stajnia folwarczna z 1905 roku w Smolicach, zespół dworski z I połowy XIX wieku w miejscowości Starkowiec, zespół kościoła parafialnego p.w. Matki Boskiej Gromnicznej z połowy XVII wieku i zespół dworski z I połowy XIX wieku w miejscowości Stary Gród, zespół pałacowy we wsi Borzęciczki, zespół dworski z 1909 roku we wsi Dębiogóra, zespół klasztorny trytyniarzy z XVIII wieku, ratusz z 1688,1890 i 1968 roku, zespół pałacowy z XVII i XIX wieku w Krotoszynie, zespół dworski w osadzie Wronów, zespół dworski z I połowy XIX wieku w Rozdrażewie, ratusz z 1743 roku i wiatrak koźlak z 1797 roku w Sulmierzycach, kuźnia z I połowy XIX wieku we wsi Baszków oraz wiele innych zabytkowych kościołów, kapliczek czy cmentarzy. 

Gospodarka powiatu oparta jest na handlu, ale na tutejszą gospodarkę wpływ mają także: przemysł, budownictwo oraz rolnictwo wraz łowiectwem i  leśnictwem. Na terenie powiatu działają: KONSTAL (produkcja i montaż konstrukcji stalowych), Gembiak – Mikstacki (wykonawca kostki brukowej oraz dróg i nawierzchni masy bitumicznej), Zakład Konfekcyjny TEOMINA (producent konfekcji damskiej) czy GABI – PLAST (producent naczyń i opakowań z tworzyw sztucznych).

Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe: DK15 i DK36.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola