Belka
Środa, 14 Maja 2025   imieniny: Maciej, Bonifacy, Dobiesław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Obóz harcerski w Jastrowiu (nowe fot.)

Data publikacji: 2013-08-21, Data modyfikacji: 2013-08-21
A A AWydrukDrukuj  
 

Od 8 do 21 lipca w Podgajach koło Jastrowia (baza Hufca ZHP Złotów), odbył się obóz Hufca Krotoszyn – „Jestem z Lasu”.

Dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miejskiego w Krotoszynie aż 69 harcerzy mogło uczestniczyć w tym wydarzeniu.

Swój pobyt rozpoczęli zajęciami z budownictwa sprzętów obozowych: z drewna i sznurka, bez użycia gwoździ budowali półki, bramy do podobozów, totemy, bujanki, ławki i inne. Po przygotowaniu bazy w podobozach prowadzone były zajęcia z wiedzy harcerskiej, integracyjne, ale przede wszystkim z wiedzy i umiejętności niezbędnych w codziennym życiu. Nie zabrakło zajęć wodnych, licznych wypadów kajakowych i zajęć ogólnoobozowych, jak nauka budowania mostów linowych z 23 DSH SKAUT, śluby, biesiada czy też Moro Olimpiada. Dla każdego z uczestników była to kolejna przygoda, którą mógł przeżyć pod okiem instruktorów naszego hufca.
Uczestnikami obozu były jednostki z Hufca Krotoszyn, czyli: 3. DH-ek, 7. DH-y, 24. DH-ek, 25. DH-ek i 27. DH-y z Krotoszyna oraz 17. DH z Kobylina.

Na długo w pamięci pozostanie nam pobyt w tak magicznym miejscu jak Podgaje, a wraz ze wspomnieniami będzie nam przychodzić do głowy piosenka o tamtejszych terenach.  
Czuwaj !

sam. Daria Kubiak & phm. Natalia Olszewska

UM Krotoszyn, Źródło artykułu: www.krotoszyn.pl, Autor zdjęć: UM Krotoszyn
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat krotoszyński - powiat w południowo – wschodniej części województwa wielkopolskiego z siedzibą w Krotoszyne.W skład powiatu wchodzą gminy: Kobylin, Koźmin Wielkopolski, Krotoszyn, Rozdrażew, Sulmierzyce i Zduny, zajmując powierzchnię 714,23 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: rezerwaty przyrody (Baszków, Buczyna Helenopol, Dąbrowa Smoszew, Miejski Bór i Mszar Bogdaniec), obszar chronionego krajobrazu Dąbrowy Krotoszyńskie Baszków – Rochy, szlaki turystyczne piesze i rowerowe. Do zabytków zaliczają się: wiatrak koźlak z 1877 roku, zajazd z salą taneczną z II połowy XIX wieku w Kobylinie, zespół pałacowo – folwarczny z II połowy XIX wieku w Łagiewnikach, układ ruralistyczny z 1240 roku, z XVIII i XX wieku, zespół kościoła parafialnego p.w. Najświętszego Serca Jezusa z lat 1907 -1909, zespół pałacowy z XIII wieku i stajnia folwarczna z 1905 roku w Smolicach, zespół dworski z I połowy XIX wieku w miejscowości Starkowiec, zespół kościoła parafialnego p.w. Matki Boskiej Gromnicznej z połowy XVII wieku i zespół dworski z I połowy XIX wieku w miejscowości Stary Gród, zespół pałacowy we wsi Borzęciczki, zespół dworski z 1909 roku we wsi Dębiogóra, zespół klasztorny trytyniarzy z XVIII wieku, ratusz z 1688,1890 i 1968 roku, zespół pałacowy z XVII i XIX wieku w Krotoszynie, zespół dworski w osadzie Wronów, zespół dworski z I połowy XIX wieku w Rozdrażewie, ratusz z 1743 roku i wiatrak koźlak z 1797 roku w Sulmierzycach, kuźnia z I połowy XIX wieku we wsi Baszków oraz wiele innych zabytkowych kościołów, kapliczek czy cmentarzy. 

Gospodarka powiatu oparta jest na handlu, ale na tutejszą gospodarkę wpływ mają także: przemysł, budownictwo oraz rolnictwo wraz łowiectwem i  leśnictwem. Na terenie powiatu działają: KONSTAL (produkcja i montaż konstrukcji stalowych), Gembiak – Mikstacki (wykonawca kostki brukowej oraz dróg i nawierzchni masy bitumicznej), Zakład Konfekcyjny TEOMINA (producent konfekcji damskiej) czy GABI – PLAST (producent naczyń i opakowań z tworzyw sztucznych).

Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe: DK15 i DK36.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola