Belka
Wtorek, 29 Kwietnia 2025   imieniny: Piotr, Robert, Bogusław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Oldskulowe Mikołajkowe Poranki Filmowe dla dzieci i nie tylko...

Data publikacji: 2013-11-28, Data modyfikacji: 2013-11-28
A A AWydrukDrukuj  
 

Krotoszyński Ośrodek Kultury - Kino 3D Przedwiośnie oraz klub motocyklowy Oldtimers Krotoszyn i Poczet Wierzbięty herbu Łodzia z Krotoszyna zapraszają dzieci i nie tylko na Mikołajkowe poranki w Kinie 3D Przedwiośnie. Spotkania z polskimi animacjami Studia Miniatur Filmowych z Warszawy oraz łódzkiego studia ANIMA-POL odbędą się 7 i 8 grudnia 2013 r. o godz. 9.30  Poza blokami animacji o tematyce zimowej i świątecznej jakie przygotowali organizatorzy będzie można zrobić sobie zdjęcie z motocyklami klubu Oldtimers Krotoszyn (pierwszego dnia) oraz z rycerzami Pocztu Wierzbięty herbu Łodzia z Krotoszyna (drugiego dnia). Wstęp wolny a darmowe wejściówki będzie można odebrać w kasie kina od soboty 30 listopada w godznach 15.30 - 20.00  Serdecznie zapraszamy. UWAGA! Ilość miejsc ograniczona!

 

Szczegółowy plan poranków wygląda następująco:

7.12.2013 (sobota), godz. 9.30

Śnieżne animacje cz. I

 

1. "Zimowa Moda" - reżyseria: Piotr Paweł Lutczyn, Polska 1974, czas: 10’08”

Dziadek, ekologiczny aktywista znany z filmu AKCJA LAS!, tym razem wyrusza na biegun, by wspólnie z żyjącymi tam zwierzakami, rozprawić się z zagrażającym im kłusownikiem inakłonić go do zmiany profesji.

2. "Kto porwał bociany?" - reżyseria: Szymon Adamski, Polska 2011, czas: 13’14”

Film z serii HIP-HIP & HURRA wg pomysłu Elżbiety Wąsik. Tym razem hipopotam-detektyw o imieniu Hip-hip i jego asystentka, łasiczka Hurra, muszą rozwikłać zagadkę tajemniczego zniknięcia bocianów…

 

3. "Jak wygląda śnieg?" - reżyseria: Jan Siupik, Polska 1976, czas: 10’06”

Film z serii GUCIO I CEZAR wg scenariusza pisarki i poetki, Krystyny Boglar. Niezdarny hipopotam Gucio i jego przyjaciel – rozważny pies Cezar, wyruszają w kolejną podróż, aby dowiedzieć się, jak wygląda śnieg.

4. "Śnieżne wojny" - reżyseria: Marcin Wasilewski, Polska 2012, czas: 10’

Film z serii MAMI FATALE. Tym razem spokojny żywot starszej pani i jej zwierzaków, Psiny i Prosięcia, przerywa niespodziewane nadejście zimy. Jednak jak zawsze z opresji ratuje ją jej wielka pasja – gotowanie.

5. "Zadymka" - reżyseria: Piotr Szpakowicz, Polska 1976, czas: 9’36”

Młody kundelek, wbrew zakazowi starszego, wychodzi zimą z domu. W pewnym momencie jego beztroską zabawę przerywa nagła burza śnieżna. Czy pieskowi uda się odnaleźć drogę do domu?

6. "Przygoda nad stawem" - reżyseria: Wiesław Zięba, Polska 2008, czas: 5’46”

Promyczek, Sopelek i Wicherek ratują dzieci beztrosko bawiące się na zamarzniętym stawie przed wpadnięciem do przerębla. Pouczająca animacja z przepiękną muzyką Jana Sebastiana Bacha i Edwarda Griega.

7. "Choinka" - reżyseria: Teresa Badzian , Polska 1974, czas: 12’19”

Przepiękna animacja wycinankowa o Krasnalach i Aniołkach, pomocnikach Św. Mikołaja, którzy przed Gwiazdką przeprowadzają wywiad, które dzieci były grzeczne i co chciałyby znaleźć pod choinką.

 

 

8.12.2013 (niedziela), godz. 9.30

Śnieżne animacje cz. II

 

1. "Jak promyk słońca szukał przyjaciela" - reżyseria: Wiesław Zięba, SMF, Polska 2005, czas: 6’18″


Znany z PRZYGODY NAD STAWEM Promyczek, szuka przez cały rok przyjaciela… Niespodziewanie, znajduje go zimą … Słoneczna podróż przez cztery pory roku, z muzyką Antonio Vivaldiego w tle.

2. "Pies, kot i ... magnetofon" - reżyseria: Alina Maliszewska, SMF, Polska 1972, czas: 9’18″


Długa zima. Nic się nie dzieje … Pies i Kot marzą o zakupie magnetofonu, aby uprzyjemnić sobie ten mroźny czas …

3. "Złoty szlak" - reżyseria: Bogdan Nowicki, SMF, Polska 1969, czas: 8’58″


W swej długiej wędrówce, Koziołek – Mądra Głowa, dociera na Alaskę, gdzie właśnie trwa kolejna “gorączka złota” …

4. "Lody śmietankowe" - reżyseria: Zofia Oraczewska, SMF, Polska 1962, czas: 6′


Jeden z odcinków pierwszego w historii polskiego serialu animowanego – JACEK ŚPIOSZEK. Mały Jacek odbiera lody śmietankowe dziewczynce, wzbudzając tym gniew pingwinka z plakatu. Uciekając przed nim, przelatuje rakietą na biegun południowy … Nieprawdopodobne? Cóż, w animacji, tak jak we śnie, wszystko jest możliwe …

 

5. "Trzecie życzenie" - reżyseria: Wiesław Zięba, SMF, Polska 1992, czas: 08’36″


Zbliża się Gwiazdka. Dwa koty przystrajają choinkę i czekają na Mikołaja, który okazuje się być …

6. "Pies, kot i ... piecyk" - reżyseria: Leszek Komorowski, SMF, Polska 1972, czas: 09’14″


Jak jest zima, to jest zimno. Pies i Kot wiedzą o tym doskonale, ale robią wszystko, by jakoś temu zaradzić …

7. "Dlaczego mam dobre zdanie o bocianie" - reżyseria: Janusz Martyn, ANIMA-POL, Polska 2012, czas: 5’21″


Pierwszy odcinek serialu, będącego kontynuacją popularnej w latach 90-tych telewizyjnej serii pt. NOTATNIK PRZYRODNICZY. Podczas pobytu na wsi, Kaktus i Mały poznają Wojtka – młodego bociana, który będzie zmuszony pozostać całą zimę w Polsce …

UM Krotoszyn, Źródło artykułu: www.krotoszyn.pl, Autor zdjęć: UM Krotoszyn
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat krotoszyński - powiat w południowo – wschodniej części województwa wielkopolskiego z siedzibą w Krotoszyne.W skład powiatu wchodzą gminy: Kobylin, Koźmin Wielkopolski, Krotoszyn, Rozdrażew, Sulmierzyce i Zduny, zajmując powierzchnię 714,23 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: rezerwaty przyrody (Baszków, Buczyna Helenopol, Dąbrowa Smoszew, Miejski Bór i Mszar Bogdaniec), obszar chronionego krajobrazu Dąbrowy Krotoszyńskie Baszków – Rochy, szlaki turystyczne piesze i rowerowe. Do zabytków zaliczają się: wiatrak koźlak z 1877 roku, zajazd z salą taneczną z II połowy XIX wieku w Kobylinie, zespół pałacowo – folwarczny z II połowy XIX wieku w Łagiewnikach, układ ruralistyczny z 1240 roku, z XVIII i XX wieku, zespół kościoła parafialnego p.w. Najświętszego Serca Jezusa z lat 1907 -1909, zespół pałacowy z XIII wieku i stajnia folwarczna z 1905 roku w Smolicach, zespół dworski z I połowy XIX wieku w miejscowości Starkowiec, zespół kościoła parafialnego p.w. Matki Boskiej Gromnicznej z połowy XVII wieku i zespół dworski z I połowy XIX wieku w miejscowości Stary Gród, zespół pałacowy we wsi Borzęciczki, zespół dworski z 1909 roku we wsi Dębiogóra, zespół klasztorny trytyniarzy z XVIII wieku, ratusz z 1688,1890 i 1968 roku, zespół pałacowy z XVII i XIX wieku w Krotoszynie, zespół dworski w osadzie Wronów, zespół dworski z I połowy XIX wieku w Rozdrażewie, ratusz z 1743 roku i wiatrak koźlak z 1797 roku w Sulmierzycach, kuźnia z I połowy XIX wieku we wsi Baszków oraz wiele innych zabytkowych kościołów, kapliczek czy cmentarzy. 

Gospodarka powiatu oparta jest na handlu, ale na tutejszą gospodarkę wpływ mają także: przemysł, budownictwo oraz rolnictwo wraz łowiectwem i  leśnictwem. Na terenie powiatu działają: KONSTAL (produkcja i montaż konstrukcji stalowych), Gembiak – Mikstacki (wykonawca kostki brukowej oraz dróg i nawierzchni masy bitumicznej), Zakład Konfekcyjny TEOMINA (producent konfekcji damskiej) czy GABI – PLAST (producent naczyń i opakowań z tworzyw sztucznych).

Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe: DK15 i DK36.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola