Belka
Sobota, 12 Lipca 2025   imieniny: Jan, Wera, Brunon
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Pokaż jaką moc ma twoja biblioteka

Data publikacji: 2013-05-27, Data modyfikacji: 2013-05-27
A A AWydrukDrukuj  
 

W środę 22 maja w Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej im. Arkadego Fiedlera odbyły się warsztaty dla bibliotekarzy bibliotek publicznych powiatu krotoszyńskiego.

Tematem spotkania była promocja biblioteki, która dziś jest miejscem, gdzie nie tylko można wypożyczyć książkę, ale pełniącym także funkcję ważnego centrum kulturalnego w środowisku lokalnym.

Cykl warsztatów edukacyjnych pt. „Promocja biblioteki. Pokaż jaką moc ma twoja biblioteka” jest drugą częścią projektu BIBLIOTEKA POMYSŁÓW, realizowanego przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu. Celem tegorocznych spotkań  jest nauka rozpoznawania, nazwania i wykorzystania w praktyce mocnych stron własnej biblioteki. Oferta skierowana jest to wszystkich bibliotek publicznych w Wielkopolsce.

Prowadzące warsztaty: Alicja Urbańska i Magdalena Rusnok – instruktorki z działu instrukcyjno-metodycznego Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury
w Poznaniu, przekazały wiedzę z rzecznictwa, public relations i technik  promocyjnych na rzecz bibliotek. Wspólnie z uczestnikami szkolenia wskazały na działania biblioteki w szerszym kontekście społecznym, aby przekonać się o wielkości potencjału, jaki posiada biblioteka w środowisku lokalnym.

Tekst: Alina Kajewska

Zdjęcia: Marcin Laska

UM Krotoszyn, Źródło artykułu: www.krotoszyn.pl, Autor zdjęć: UM Krotoszyn
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat krotoszyński - powiat w południowo – wschodniej części województwa wielkopolskiego z siedzibą w Krotoszyne.W skład powiatu wchodzą gminy: Kobylin, Koźmin Wielkopolski, Krotoszyn, Rozdrażew, Sulmierzyce i Zduny, zajmując powierzchnię 714,23 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: rezerwaty przyrody (Baszków, Buczyna Helenopol, Dąbrowa Smoszew, Miejski Bór i Mszar Bogdaniec), obszar chronionego krajobrazu Dąbrowy Krotoszyńskie Baszków – Rochy, szlaki turystyczne piesze i rowerowe. Do zabytków zaliczają się: wiatrak koźlak z 1877 roku, zajazd z salą taneczną z II połowy XIX wieku w Kobylinie, zespół pałacowo – folwarczny z II połowy XIX wieku w Łagiewnikach, układ ruralistyczny z 1240 roku, z XVIII i XX wieku, zespół kościoła parafialnego p.w. Najświętszego Serca Jezusa z lat 1907 -1909, zespół pałacowy z XIII wieku i stajnia folwarczna z 1905 roku w Smolicach, zespół dworski z I połowy XIX wieku w miejscowości Starkowiec, zespół kościoła parafialnego p.w. Matki Boskiej Gromnicznej z połowy XVII wieku i zespół dworski z I połowy XIX wieku w miejscowości Stary Gród, zespół pałacowy we wsi Borzęciczki, zespół dworski z 1909 roku we wsi Dębiogóra, zespół klasztorny trytyniarzy z XVIII wieku, ratusz z 1688,1890 i 1968 roku, zespół pałacowy z XVII i XIX wieku w Krotoszynie, zespół dworski w osadzie Wronów, zespół dworski z I połowy XIX wieku w Rozdrażewie, ratusz z 1743 roku i wiatrak koźlak z 1797 roku w Sulmierzycach, kuźnia z I połowy XIX wieku we wsi Baszków oraz wiele innych zabytkowych kościołów, kapliczek czy cmentarzy. 

Gospodarka powiatu oparta jest na handlu, ale na tutejszą gospodarkę wpływ mają także: przemysł, budownictwo oraz rolnictwo wraz łowiectwem i  leśnictwem. Na terenie powiatu działają: KONSTAL (produkcja i montaż konstrukcji stalowych), Gembiak – Mikstacki (wykonawca kostki brukowej oraz dróg i nawierzchni masy bitumicznej), Zakład Konfekcyjny TEOMINA (producent konfekcji damskiej) czy GABI – PLAST (producent naczyń i opakowań z tworzyw sztucznych).

Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe: DK15 i DK36.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola