Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem
Belka
Piątek, 11 Lipca 2025   imieniny: Cyprian, Olga, Benedykt
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Powiat krotoszyński / MF: prawie 6 ton nielegalnego suszu tytoniowego

Data publikacji: 2017-08-24, Data modyfikacji: 2017-08-29
A A AWydrukDrukuj  
 
Powiat krotoszyński / MF: prawie 6 ton nielegalnego suszu tytoniowego

- MF informuje:

- Funkcjonariusze KAS ujawnili 5,7 tony suszu tytoniowego oraz blisko 140 kg tytoniu, zabezpieczyli dwie linie produkcyjne do cięcia tytoniu oraz sprzęt do produkcji papierosów.

- Zatrzymano 5 osób.

W ostatni weekend sierpnia funkcjonariusze celno-skarbowi z Wielkopolski, wspólnie z funkcjonariuszami CBŚP w Kaliszu, prowadzili działania kontrolne na terenie pow. krotoszyńskiego.

Podczas przeszukania pomieszczeń gospodarczych ujawniono 5,7 tony suszu tytoniowego oraz blisko 140 kg tytoniu. W ramach akcji zabezpieczono również dwie linie produkcyjne do cięcia tytoniu oraz sprzęt do produkcji papierosów. Podczas nielegalnego cięcia tytoniu zatrzymano 5 osób.

Łączna wartość ujawnionego towaru to ponad 2,7 miliona złotych. Straty Skarbu Państwa wyniosły blisko 3 miliony złotych.

Działania prowadzone były w ramach zwalczania grup przestępczych zajmujących się nielegalną działalnością związaną z produkcją i posiadaniem nielegalnych wyrobów tytoniowych.

informator-lokalny.pl, Źródło artykułu: Centrum Prasowe PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat krotoszyński - powiat w południowo – wschodniej części województwa wielkopolskiego z siedzibą w Krotoszyne.W skład powiatu wchodzą gminy: Kobylin, Koźmin Wielkopolski, Krotoszyn, Rozdrażew, Sulmierzyce i Zduny, zajmując powierzchnię 714,23 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: rezerwaty przyrody (Baszków, Buczyna Helenopol, Dąbrowa Smoszew, Miejski Bór i Mszar Bogdaniec), obszar chronionego krajobrazu Dąbrowy Krotoszyńskie Baszków – Rochy, szlaki turystyczne piesze i rowerowe. Do zabytków zaliczają się: wiatrak koźlak z 1877 roku, zajazd z salą taneczną z II połowy XIX wieku w Kobylinie, zespół pałacowo – folwarczny z II połowy XIX wieku w Łagiewnikach, układ ruralistyczny z 1240 roku, z XVIII i XX wieku, zespół kościoła parafialnego p.w. Najświętszego Serca Jezusa z lat 1907 -1909, zespół pałacowy z XIII wieku i stajnia folwarczna z 1905 roku w Smolicach, zespół dworski z I połowy XIX wieku w miejscowości Starkowiec, zespół kościoła parafialnego p.w. Matki Boskiej Gromnicznej z połowy XVII wieku i zespół dworski z I połowy XIX wieku w miejscowości Stary Gród, zespół pałacowy we wsi Borzęciczki, zespół dworski z 1909 roku we wsi Dębiogóra, zespół klasztorny trytyniarzy z XVIII wieku, ratusz z 1688,1890 i 1968 roku, zespół pałacowy z XVII i XIX wieku w Krotoszynie, zespół dworski w osadzie Wronów, zespół dworski z I połowy XIX wieku w Rozdrażewie, ratusz z 1743 roku i wiatrak koźlak z 1797 roku w Sulmierzycach, kuźnia z I połowy XIX wieku we wsi Baszków oraz wiele innych zabytkowych kościołów, kapliczek czy cmentarzy. 

Gospodarka powiatu oparta jest na handlu, ale na tutejszą gospodarkę wpływ mają także: przemysł, budownictwo oraz rolnictwo wraz łowiectwem i  leśnictwem. Na terenie powiatu działają: KONSTAL (produkcja i montaż konstrukcji stalowych), Gembiak – Mikstacki (wykonawca kostki brukowej oraz dróg i nawierzchni masy bitumicznej), Zakład Konfekcyjny TEOMINA (producent konfekcji damskiej) czy GABI – PLAST (producent naczyń i opakowań z tworzyw sztucznych).

Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe: DK15 i DK36.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola