Belka
Sobota, 10 Maja 2025   imieniny: Antonina, Izydor, Antoni
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Przygotowania do Święta Niepodległości

Data publikacji: 2013-11-12, Data modyfikacji: 2013-11-12
A A AWydrukDrukuj  
 

Przygotowując się do nadchodzącego Święta Niepodległości, dzieci razem ze swoimi paniami przygotowywały kotyliony, które później zostały przypięte do bluzeczek. Nauczycielki dużo rozmawiały z dziećmi na temat naszego kraju, jego symboli narodowych, opowiadały również jego historię. Dzieci z wielkim zainteresowaniem uczestniczyły w zajęciach, z powagą słuchały także hymnu Polski.

 

W ten piątkowy dzień było u nas niezwykle wesoło; wszyscy cieszyliśmy się wspólną pracą i zabawą, a maluszki piekły również świętomarcińskie rogaliki.

 

Dziesiejsze zabawy uświadomiły dzieciom, jak ważna jest dla każdego z nas nasza Ojczyzna. Czytane i omawiane utwory literackie zapoznały dzieci z symbolami narodowymi i uświadomiły, dlaczego wolność ma dla człowieka tak ogromne znaczenie. Wykonanie biało-czerwonych kotylionów, choć wydaje się czynnością prozaiczną, pozwoliła dzieciom włączyć się w nadchodzące uroczystości i uświadomiła, że są częścią kraju, w którym żyją.

 

 

 

 

 

 

UM Krotoszyn, Źródło artykułu: www.krotoszyn.pl, Autor zdjęć: UM Krotoszyn
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat krotoszyński - powiat w południowo – wschodniej części województwa wielkopolskiego z siedzibą w Krotoszyne.W skład powiatu wchodzą gminy: Kobylin, Koźmin Wielkopolski, Krotoszyn, Rozdrażew, Sulmierzyce i Zduny, zajmując powierzchnię 714,23 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: rezerwaty przyrody (Baszków, Buczyna Helenopol, Dąbrowa Smoszew, Miejski Bór i Mszar Bogdaniec), obszar chronionego krajobrazu Dąbrowy Krotoszyńskie Baszków – Rochy, szlaki turystyczne piesze i rowerowe. Do zabytków zaliczają się: wiatrak koźlak z 1877 roku, zajazd z salą taneczną z II połowy XIX wieku w Kobylinie, zespół pałacowo – folwarczny z II połowy XIX wieku w Łagiewnikach, układ ruralistyczny z 1240 roku, z XVIII i XX wieku, zespół kościoła parafialnego p.w. Najświętszego Serca Jezusa z lat 1907 -1909, zespół pałacowy z XIII wieku i stajnia folwarczna z 1905 roku w Smolicach, zespół dworski z I połowy XIX wieku w miejscowości Starkowiec, zespół kościoła parafialnego p.w. Matki Boskiej Gromnicznej z połowy XVII wieku i zespół dworski z I połowy XIX wieku w miejscowości Stary Gród, zespół pałacowy we wsi Borzęciczki, zespół dworski z 1909 roku we wsi Dębiogóra, zespół klasztorny trytyniarzy z XVIII wieku, ratusz z 1688,1890 i 1968 roku, zespół pałacowy z XVII i XIX wieku w Krotoszynie, zespół dworski w osadzie Wronów, zespół dworski z I połowy XIX wieku w Rozdrażewie, ratusz z 1743 roku i wiatrak koźlak z 1797 roku w Sulmierzycach, kuźnia z I połowy XIX wieku we wsi Baszków oraz wiele innych zabytkowych kościołów, kapliczek czy cmentarzy. 

Gospodarka powiatu oparta jest na handlu, ale na tutejszą gospodarkę wpływ mają także: przemysł, budownictwo oraz rolnictwo wraz łowiectwem i  leśnictwem. Na terenie powiatu działają: KONSTAL (produkcja i montaż konstrukcji stalowych), Gembiak – Mikstacki (wykonawca kostki brukowej oraz dróg i nawierzchni masy bitumicznej), Zakład Konfekcyjny TEOMINA (producent konfekcji damskiej) czy GABI – PLAST (producent naczyń i opakowań z tworzyw sztucznych).

Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe: DK15 i DK36.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola