Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem
Belka
Czwartek, 10 Lipca 2025   imieniny: Amelia, Filip, Witalis
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Puchar Niepodległości

Data publikacji: 2013-11-15, Data modyfikacji: 2013-11-15
A A AWydrukDrukuj  
 

11 listopada Zarząd Powiatowy Ligi Obrony Kraju w Krotoszynie zorganizował otwarte zawody strzeleckie z broni pneumatycznej o Puchar Niepodległości.

 

Zawody przeprowadzono przy finansowym wsparciu Urzędu Miasta i Gminy Krotoszyn oraz Starostwa Powiatowego w ramach oferty dla organizacji pozarządowych.

W zawodach uczestniczyło 72 zawodników, większość stanowili uczniowie z różnych szkół: z Orpiszewa, Nowej Wsi, Zdun, SP1, SP3, SP4, SP7, Gim 1, Gim 2, Gim 3, I LO, ZSP2, ZSP 1. Zawody przeprowadzono w klasyfikacji drużynowej – pucharowej i indywidualnej w kategorii szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i seniorów. Prezes ZP LOK Antoni Azgier przedstawił regulamin zawodów.

 

Wyniki zawodów

Szkoły podstawowe drużynowo

1. SP Orpiszew /Łukasz  i Mateusz Kot, Mateusz Lis/op. Łukasz Rabenda

2. SP 1 Krotoszyn /Monika Jadczak, Artur Pauter, Marika Baran/ op. Wiesław Wciórka,

3. SP Nowa Wieś /Franek Krzekotowski, Damian Krzyżaniak, Kacper Wojciechowski/op. Jacek Krzekotowski, SP 4 Krotoszyn/Jacek i Marcin Augustyniak, Jakub Jopek/ op. Sławomir Kramarz,

5. SP 3 Krotoszyn /Przemek Ratajczak, Damian Pospiech, Wiktor Głodas/op. Bernadeta Frąszczak.

 

Indywidualnie: 1 .Łukasz Kot  SP Orpiszew, 2. Martyna Wasielak SP 4, 3. Mateusz Lis SP Orpiszew.

 

 

Gimnazja drużynowo  

1. Gim nr 2 Krotoszyn/Norbert  Aleksandrzak, Jakub Klauza, Patryk Kulawski/ op. Tomasz Klimek,  

2. Gim nr 3 Krotoszyn /Kinga Ostój, Joanna Robakowska, Dawid Kaźmierczak/op. Jacek Paszkier, 

3. Gim nr 1 /Michał Zimniak, Paweł Krawczyk, Wiktor Wróblewski/op. Wiesław Wciórka,

 

Indywidualnie: 1. Norbert Aleksandrzak G2  51pkt, 2. Monika Kratowska NG 37pkt, 3. Kinga Ostój Gim 3 34pkt

 

 

Szkoły ponadgimnazjalne  drużynowo

1. I LO Krotoszyn 130pkt/Krzysztof Snela, Błażej Jędrkowiak, Marcelin Ratajski/op. Edward Jokiel  

2. ZSP nr 2 Krotoszyn 74pkt/Weronika Tomczyk, Bartosz Mencel, Dominik  Dtymarski/ op. Jacek Krzekotowski

3. ZSP nr 1 73pkt

 

Indywidualnie kpn-10:  1.Błażej Jędrkowiak 61pkt LO,  2. Krzysztof Snela 56pkt LO, 3.Dominik Dymarski ZSP2 42pkt.  Indywidualnie ppn-10: 1.Monika Kratowska ZSP1 73pkt, 2.Krzysztof Snela LO 65pkt, 3.Bartosz Mencel  ZSP2  62pkt.

 

Seniorzy kpn-10: 1.Grzegorz Kratowski  CSIR 80pkt, 2.Wojciech Bożykowski niez 65pkt, 3.Zenon Grabus CSiR 64

Seniorzy ppn-10: 1.Grzegorz Kratowski  79pkt, 2.Antoni Azgier 74pkt, 3.Robert Wasielak 72pkt (wszyscy CSiR).

 

W turnieju jednego strzału uczestniczyło 10 zawodników. Wygrał Antoni Azgier  z CSiR, pokonując w finale Mateusza Kota z SP Orpiszew. W turnieju rzutów lotkami uczestniczyło 30 zawodników. Wygrał Artur Pauter z SP 1, który pokonał w finale Mateusza Lisa i Mateusza Kota, obaj z SP Orpiszew.

Na zakończenie zawodów prezes ZP LOK wręczył najlepszym drużynom pamiątkowe dyplomy i puchary, a najlepszym zawodnikom we wszystkich kategoriach wiekowych dyplomy i drobne nagrody rzeczowe.

 

UM Krotoszyn, Źródło artykułu: www.krotoszyn.pl, Autor zdjęć: UM Krotoszyn
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat krotoszyński - powiat w południowo – wschodniej części województwa wielkopolskiego z siedzibą w Krotoszyne.W skład powiatu wchodzą gminy: Kobylin, Koźmin Wielkopolski, Krotoszyn, Rozdrażew, Sulmierzyce i Zduny, zajmując powierzchnię 714,23 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: rezerwaty przyrody (Baszków, Buczyna Helenopol, Dąbrowa Smoszew, Miejski Bór i Mszar Bogdaniec), obszar chronionego krajobrazu Dąbrowy Krotoszyńskie Baszków – Rochy, szlaki turystyczne piesze i rowerowe. Do zabytków zaliczają się: wiatrak koźlak z 1877 roku, zajazd z salą taneczną z II połowy XIX wieku w Kobylinie, zespół pałacowo – folwarczny z II połowy XIX wieku w Łagiewnikach, układ ruralistyczny z 1240 roku, z XVIII i XX wieku, zespół kościoła parafialnego p.w. Najświętszego Serca Jezusa z lat 1907 -1909, zespół pałacowy z XIII wieku i stajnia folwarczna z 1905 roku w Smolicach, zespół dworski z I połowy XIX wieku w miejscowości Starkowiec, zespół kościoła parafialnego p.w. Matki Boskiej Gromnicznej z połowy XVII wieku i zespół dworski z I połowy XIX wieku w miejscowości Stary Gród, zespół pałacowy we wsi Borzęciczki, zespół dworski z 1909 roku we wsi Dębiogóra, zespół klasztorny trytyniarzy z XVIII wieku, ratusz z 1688,1890 i 1968 roku, zespół pałacowy z XVII i XIX wieku w Krotoszynie, zespół dworski w osadzie Wronów, zespół dworski z I połowy XIX wieku w Rozdrażewie, ratusz z 1743 roku i wiatrak koźlak z 1797 roku w Sulmierzycach, kuźnia z I połowy XIX wieku we wsi Baszków oraz wiele innych zabytkowych kościołów, kapliczek czy cmentarzy. 

Gospodarka powiatu oparta jest na handlu, ale na tutejszą gospodarkę wpływ mają także: przemysł, budownictwo oraz rolnictwo wraz łowiectwem i  leśnictwem. Na terenie powiatu działają: KONSTAL (produkcja i montaż konstrukcji stalowych), Gembiak – Mikstacki (wykonawca kostki brukowej oraz dróg i nawierzchni masy bitumicznej), Zakład Konfekcyjny TEOMINA (producent konfekcji damskiej) czy GABI – PLAST (producent naczyń i opakowań z tworzyw sztucznych).

Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe: DK15 i DK36.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola