Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem
Belka
Poniedziałek, 7 Lipca 2025   imieniny: Cyryl, Metody, Estera
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Spotkania z Pasją i Panem Robertem Jurkiem

Data publikacji: 2013-11-05, Data modyfikacji: 2013-11-06
A A AWydrukDrukuj  
 

Pan Robert Jurek jest doskonałym przykładem na to, że na naukę nigdy nie jest za późno.

Będąc już na emeryturze, nauczył się obsługi komputera i Internetu. Od dziesięciu lat opiekuje się bowiem niepełnosprawnym synem.

W między czasie przeniósł się z bloku w mieście do rodzinnego domu na wsi. Nowymi technologiami gruntownie zajął się ponieważ zauważył jak bardzo ułatwi mu to życie codzienne, opiekę nad synem, ale również jak bardzo może pomóc rozwinąć jego zainteresowania. Obecnie w codziennym życiu wszechstronnie korzysta z Internetu (zakupy, bankowość elektroniczna, szkolenia). Czynnie uczestniczy również w dyskusjach na portalach społecznościowych.


Pod koniec 2011 roku Stowarzyszenie „Miasta w Internecie”, wspierane przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej (wcześniej Ministerstwo Infrastruktury) ogłosiło konkurs, do którego mogły się zgłaszać osoby, chcące pomóc innym zrobić pierwsze kroki w cyfrowym świecie. Pan Robert Jurek nie zastanawiał się długo – od razu wysłał zgłoszenie. Tak rozpoczęła się jego przygoda z oswajaniem Internetu osobom starszym. Został Latarnikiem Polski Cyfrowej.

 

W pierwszym roku działania jako Latarnik udało mu się przeprowadzić warsztaty z podstaw korzystania z komputera i Internetu dla ponad 40 osób. Aby lepiej przekazywać wiedzę innym sam wciąż poszukuje nowych rozwiązań, które ułatwią naukę. Poszukuje również materiałów, informacji, stron internetowych, które zainteresowałyby jego słuchaczy.

 

Dzięki temu ma wierne grono osób, którym pomaga w jak najlepszym poznaniu możliwości komputera i Internetu. Dodatkowymi atutami pana Jurka jest spokój, cierpliwość oraz zrozumienie procesu, jaki musi przejść osoba ucząca się korzystania z Internetu. Słuchacze nigdy nie boją się zatem zadać pytania panu Jurkowi ani poprosić o powtórzenie informacji.
Co ciekawe nawet młodsze osoby przychodzą często po radę do pana Jurka. W Niedrzwicy, gdzie działa, zdobył opinię

 

 

 

UM Krotoszyn, Źródło artykułu: www.krotoszyn.pl, Autor zdjęć: UM Krotoszyn
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat krotoszyński - powiat w południowo – wschodniej części województwa wielkopolskiego z siedzibą w Krotoszyne.W skład powiatu wchodzą gminy: Kobylin, Koźmin Wielkopolski, Krotoszyn, Rozdrażew, Sulmierzyce i Zduny, zajmując powierzchnię 714,23 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: rezerwaty przyrody (Baszków, Buczyna Helenopol, Dąbrowa Smoszew, Miejski Bór i Mszar Bogdaniec), obszar chronionego krajobrazu Dąbrowy Krotoszyńskie Baszków – Rochy, szlaki turystyczne piesze i rowerowe. Do zabytków zaliczają się: wiatrak koźlak z 1877 roku, zajazd z salą taneczną z II połowy XIX wieku w Kobylinie, zespół pałacowo – folwarczny z II połowy XIX wieku w Łagiewnikach, układ ruralistyczny z 1240 roku, z XVIII i XX wieku, zespół kościoła parafialnego p.w. Najświętszego Serca Jezusa z lat 1907 -1909, zespół pałacowy z XIII wieku i stajnia folwarczna z 1905 roku w Smolicach, zespół dworski z I połowy XIX wieku w miejscowości Starkowiec, zespół kościoła parafialnego p.w. Matki Boskiej Gromnicznej z połowy XVII wieku i zespół dworski z I połowy XIX wieku w miejscowości Stary Gród, zespół pałacowy we wsi Borzęciczki, zespół dworski z 1909 roku we wsi Dębiogóra, zespół klasztorny trytyniarzy z XVIII wieku, ratusz z 1688,1890 i 1968 roku, zespół pałacowy z XVII i XIX wieku w Krotoszynie, zespół dworski w osadzie Wronów, zespół dworski z I połowy XIX wieku w Rozdrażewie, ratusz z 1743 roku i wiatrak koźlak z 1797 roku w Sulmierzycach, kuźnia z I połowy XIX wieku we wsi Baszków oraz wiele innych zabytkowych kościołów, kapliczek czy cmentarzy. 

Gospodarka powiatu oparta jest na handlu, ale na tutejszą gospodarkę wpływ mają także: przemysł, budownictwo oraz rolnictwo wraz łowiectwem i  leśnictwem. Na terenie powiatu działają: KONSTAL (produkcja i montaż konstrukcji stalowych), Gembiak – Mikstacki (wykonawca kostki brukowej oraz dróg i nawierzchni masy bitumicznej), Zakład Konfekcyjny TEOMINA (producent konfekcji damskiej) czy GABI – PLAST (producent naczyń i opakowań z tworzyw sztucznych).

Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe: DK15 i DK36.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola