Belka
Poniedziałek, 28 Kwietnia 2025   imieniny: Waleria, Ludwik, Paweł
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Święty Mikołaj odwiedził Krotoszyn - 5.12.2013

Data publikacji: 2013-12-06, Data modyfikacji: 2013-12-07
A A AWydrukDrukuj  
 

W czasie kiedy Elfy oglądały bajkę, wylądował na dachu i wciskając się przez komin o mało nie zgubił buta. Licznie przybyłe Elfy radośnie przywitały Gościa i od razu zabrały się do pracy. Z tej radosnej twórczości powstały choinkowe ozdoby: tęczowe bombki i najdłuższy na świecie łańcuch! Pracowitym Elfom jednak to nie wystarczyło. Dając upust swojej wyobraźni rysowały, wycinały i sklejały kartki świąteczne. Zdecydowana większość kartek adresowana była do Mikołaja. Każdy Elf za swoją pracę otrzymał od Mikołaja prezent. Jeśli Cię tam nie było, żałuj!

 

Mikołaj uradowany spotkaniem z Elfami, prawie zapomniał o reniferach, które na niego czekały. Gdyby nie Rudolf, dający znak, że pora w dalszą drogę, może Mikołaj zostałby z nami do świąt?

Żegnając się z Elfami obiecał jednak, że odwiedzi nas w przyszłym roku.

Zatem, Mikołaju, do zobaczenia za rok!

 

P.S. Mikołaj serdecznie dziękuje za współpracę firmie Piomar oraz Księgarni Lektorat Plus z Krotoszyna.

UM Krotoszyn, Źródło artykułu: www.krotoszyn.pl, Autor zdjęć: UM Krotoszyn
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat krotoszyński - powiat w południowo – wschodniej części województwa wielkopolskiego z siedzibą w Krotoszyne.W skład powiatu wchodzą gminy: Kobylin, Koźmin Wielkopolski, Krotoszyn, Rozdrażew, Sulmierzyce i Zduny, zajmując powierzchnię 714,23 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: rezerwaty przyrody (Baszków, Buczyna Helenopol, Dąbrowa Smoszew, Miejski Bór i Mszar Bogdaniec), obszar chronionego krajobrazu Dąbrowy Krotoszyńskie Baszków – Rochy, szlaki turystyczne piesze i rowerowe. Do zabytków zaliczają się: wiatrak koźlak z 1877 roku, zajazd z salą taneczną z II połowy XIX wieku w Kobylinie, zespół pałacowo – folwarczny z II połowy XIX wieku w Łagiewnikach, układ ruralistyczny z 1240 roku, z XVIII i XX wieku, zespół kościoła parafialnego p.w. Najświętszego Serca Jezusa z lat 1907 -1909, zespół pałacowy z XIII wieku i stajnia folwarczna z 1905 roku w Smolicach, zespół dworski z I połowy XIX wieku w miejscowości Starkowiec, zespół kościoła parafialnego p.w. Matki Boskiej Gromnicznej z połowy XVII wieku i zespół dworski z I połowy XIX wieku w miejscowości Stary Gród, zespół pałacowy we wsi Borzęciczki, zespół dworski z 1909 roku we wsi Dębiogóra, zespół klasztorny trytyniarzy z XVIII wieku, ratusz z 1688,1890 i 1968 roku, zespół pałacowy z XVII i XIX wieku w Krotoszynie, zespół dworski w osadzie Wronów, zespół dworski z I połowy XIX wieku w Rozdrażewie, ratusz z 1743 roku i wiatrak koźlak z 1797 roku w Sulmierzycach, kuźnia z I połowy XIX wieku we wsi Baszków oraz wiele innych zabytkowych kościołów, kapliczek czy cmentarzy. 

Gospodarka powiatu oparta jest na handlu, ale na tutejszą gospodarkę wpływ mają także: przemysł, budownictwo oraz rolnictwo wraz łowiectwem i  leśnictwem. Na terenie powiatu działają: KONSTAL (produkcja i montaż konstrukcji stalowych), Gembiak – Mikstacki (wykonawca kostki brukowej oraz dróg i nawierzchni masy bitumicznej), Zakład Konfekcyjny TEOMINA (producent konfekcji damskiej) czy GABI – PLAST (producent naczyń i opakowań z tworzyw sztucznych).

Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe: DK15 i DK36.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola