Belka
Wtorek, 19 Marca 2024   imieniny: Bogdan, Marek
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Szwajcarska firma ma już ćwierć wieku

Data publikacji: 2017-06-26, Data modyfikacji: 2017-06-26
A A AWydrukDrukuj  
 
Szwajcarska firma ma już ćwierć wieku

Gdy rozpoczynali swoją działalność w Polsce, wysokie biurowce ze szkła i chromu czy ruchome schody częściej widywaliśmy na ekranach telewizorów, niż w codziennym życiu. Dzisiaj ich windy, schody i chodniki są nieodłącznym elementem naszych miast, służąc z precyzją godną szwajcarskiego zegarka. 18 maja firma uroczyście obchodziła jubileusz 25-lecia swojej działalności.

Szwajcarska precyzja, niezawodność i rzemieślnicza dbałość o każdy detal mechanizmu – te cechy 25 lat temu firma wniosła na kształtujący się wolny rynek w Polsce. I choć od tamtego momentu realia gospodarcze znacząco się zmieniły, to te wartości nadal stanowią nieoceniony wkład w rozwój rodzimego rynku budowlanego.

– Bezpieczeństwo, jakość i komfort korzystania z naszych urządzeń od zawsze były dla nas priorytetem. Przez cały czas naszej działalności utrzymywaliśmy czołową pozycję nie tylko w sprzedaży naszych produktów, ale również w ich późniejszym serwisowaniu. Dziś to tysiące urządzeń w całej Polsce – podkreśla Paweł Wierzbicki.

– Ten sukces nie byłby możliwy bez wsparcia osób, które nam zaufały: architektów, deweloperów, inwestorów czy właścicieli i administratorów obiektów. To nasza wspólna zasługa i za tę współpracę oraz wzajemne zaufanie chciałbym wszystkim i każdemu z osobna serdecznie podziękować – dodaje.

Poznaj z bliska szwajcarski mechanizm

Okazją do osobistych podziękowań był uroczysty event z okazji jubileuszu, który odbył się 18 maja w warszawskiej siedzibie firmy. Impreza utrzymana została w duchu... domówki. Spotkanie wieloletnich przyjaciół z branży pomogło wszystkim gościom lepiej zrozumieć tajniki działania złożonych urządzeń.

– Nasz jubileusz to doskonała okazja do wspólnego świętowania i bliższego poznania funkcjonowania szwajcarskiego mechanizmu „od środka”. Na naszych gości czekało 8 specjalnie przygotowanych pokoi i kilka wolno stojących standów. Swobodnie je zwiedzając i podziwiając można było poznać nasze dokonania i nowe kierunki rozwoju. Przenieść się w inny wymiar nowoczesnej technologii i innowacyjnych rozwiązań można było w towarzystwie samego Roberta Schindlera – wyjaśnia Agnieszka Szylkin.

I rzeczywiście, w jednym z pokoi na gości czekał avatar założyciela firmy, zabawiając ich rozmową i przedstawiając krótką historię rozwoju przedsiębiorstwa – jak lokalny szwajcarski producent maszyn przekształcił się w globalny koncern. Uczestnicy wydarzenia mogli również podziwiać polskie Schindler City – graficzne miasto składające się z najważniejszych budynków, w których zainstalowano windy i ruchome schody szwajcarskiego producenta. Zarówno wielkość i kubatura budynków, jak i sukces firmy przełożony na konkretne liczby, robiły imponujące wrażenie.

Technologia 3.0

O ile avatar Roberta Schindlera z sentymentem patrzył w przeszłość, to kontynuatorzy jego dzieła skupiali się już na wizji przyszłości. W kolejnych pomieszczeniach – pokoju mobilnym, showroomie czy sali Wystawa Techniki Współczesnej – prezentowano kolejne technologie. Dzięki interaktywnej formule łatwo można było sobie wyobrazić kierunki rozwoju branży w kolejnych latach. Mocnym punktem programu była zdecydowanie Wystawa Techniki Współczesnej, gdzie za pomocą nowoczesnych nośników, jak ekrany transparentne, ekrany dotykowe czy hologramy, zaprezentowane zostały unikatowe rozwiązania technologiczne Schindlera.

Oczekuj nieoczekiwanego

Ogromne zainteresowanie gości wzbudziła również prezentacja spersonalizowanego portalu, który poprzez aktualizacje w czasie rzeczywistym w każdej chwili pozwala znaleźć wszystkie bieżące informacje na temat obsługiwanych urządzeń. Portal wysyła powiadomienia o stanie wind, umożliwia wezwanie serwisu w trybie on-line, daje możliwość przeglądu wydajności dźwigów czy raportu o rozpoczętych i zakończonych pracach konserwacyjnych. Również tej prezentacji towarzyszyła niespodzianka – pokaz uatrakcyjniły występy tancerzy samby i degustacja sushi. W końcu z aplikacji korzystać można z dowolnego miejsca na Ziemi, w każdych okolicznościach…

Gościem specjalnym uroczystości był Andriej Motyl – ambasador Szwajcarii w Polsce, który w swoim przemówieniu podkreślał rodowód firmy, ale i w dowcipny sposób przedstawił własne propozycje kierunków dalszego rozwoju firmy. Podobnych akcentów podczas całej uroczystości było więcej. W specjalnie zaaranżowanym pokoju można było skosztować szwajcarskich specjałów, czując się przy tym jak w Alpach: śnieg, zachwycająca górska panorama i relaks na leżakach.

Goście mogli się również odprężyć w kinie i przy popcornie i coli obejrzeć wybrane sceny z klasyki światowej filmoteki – oczywiście te, których akcja toczy się w windzie.

Ale niespodzianki czekały również na przedstawicieli Zarządu. Jednym z pamiątkowych prezentów, jakie otrzymali, był bowiem… miniaturowy model windy. W budowaniu swobodnej atmosfery pomagał koncert jazzowy w wykonaniu Alexandra Big Band Show.

– Ostatnie 25 lat to okres dynamicznych zmian i transformacji rynku budowlanego w Polsce. Jesteśmy dumni, że mogliśmy aktywnie w tym procesie uczestniczyć. Mamy nadzieję, że przez kolejne 25 lat i jeszcze dłużej będziemy wspólnie kształtować krajobraz polskich miast – podsumował Paweł Wierzbicki.

informator-lokalny.pl, Źródło artykułu: SCHINDLER POLSKA
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat krotoszyński - powiat w południowo – wschodniej części województwa wielkopolskiego z siedzibą w Krotoszyne.W skład powiatu wchodzą gminy: Kobylin, Koźmin Wielkopolski, Krotoszyn, Rozdrażew, Sulmierzyce i Zduny, zajmując powierzchnię 714,23 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: rezerwaty przyrody (Baszków, Buczyna Helenopol, Dąbrowa Smoszew, Miejski Bór i Mszar Bogdaniec), obszar chronionego krajobrazu Dąbrowy Krotoszyńskie Baszków – Rochy, szlaki turystyczne piesze i rowerowe. Do zabytków zaliczają się: wiatrak koźlak z 1877 roku, zajazd z salą taneczną z II połowy XIX wieku w Kobylinie, zespół pałacowo – folwarczny z II połowy XIX wieku w Łagiewnikach, układ ruralistyczny z 1240 roku, z XVIII i XX wieku, zespół kościoła parafialnego p.w. Najświętszego Serca Jezusa z lat 1907 -1909, zespół pałacowy z XIII wieku i stajnia folwarczna z 1905 roku w Smolicach, zespół dworski z I połowy XIX wieku w miejscowości Starkowiec, zespół kościoła parafialnego p.w. Matki Boskiej Gromnicznej z połowy XVII wieku i zespół dworski z I połowy XIX wieku w miejscowości Stary Gród, zespół pałacowy we wsi Borzęciczki, zespół dworski z 1909 roku we wsi Dębiogóra, zespół klasztorny trytyniarzy z XVIII wieku, ratusz z 1688,1890 i 1968 roku, zespół pałacowy z XVII i XIX wieku w Krotoszynie, zespół dworski w osadzie Wronów, zespół dworski z I połowy XIX wieku w Rozdrażewie, ratusz z 1743 roku i wiatrak koźlak z 1797 roku w Sulmierzycach, kuźnia z I połowy XIX wieku we wsi Baszków oraz wiele innych zabytkowych kościołów, kapliczek czy cmentarzy. 

Gospodarka powiatu oparta jest na handlu, ale na tutejszą gospodarkę wpływ mają także: przemysł, budownictwo oraz rolnictwo wraz łowiectwem i  leśnictwem. Na terenie powiatu działają: KONSTAL (produkcja i montaż konstrukcji stalowych), Gembiak – Mikstacki (wykonawca kostki brukowej oraz dróg i nawierzchni masy bitumicznej), Zakład Konfekcyjny TEOMINA (producent konfekcji damskiej) czy GABI – PLAST (producent naczyń i opakowań z tworzyw sztucznych).

Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe: DK15 i DK36.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola