Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem
Belka
Poniedziałek, 7 Lipca 2025   imieniny: Cyryl, Metody, Estera
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

UKS Piast na Superpucharze Polski

Data publikacji: 2013-11-06, Data modyfikacji: 2013-11-06
A A AWydrukDrukuj  
 

Fantastyczne sportowe widowisko stworzyły zespoły ZAKSY Kędzierzyn- Koźle oraz Resovii Rzeszów, które spotkały się 16.10.2013 w poznańskiej Arenie, by stoczyć bój o Superpuchar Polski.

W dość nietypowym terminie zdecydowano rozegrać mecz o Superpuchar Polski siatkarzy. Termin nie przeszkadzał jednak kibicom w Poznaniu,  nie zabrakło wśród nich młodych siatkarzy UKS Piast Krotoszyn. Spragnieni siatkówki na najwyższym poziomie wspólnie z innymi widzami szczelnie wypełnili halę Arena. Stolica Wielkopolski była miejscem starcia dwóch najlepszych ekip poprzedniego sezonu - mistrza kraju Asseco Resovii oraz wicemistrza i zdobywcy krajowego trofeum, ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Po ponad trzech godzinach gry oraz przerwie spowodowanej awarią oświetlenia swoje pierwsze trofeum w tym sezonie wywalczyła Resovia!

Wyjazd chłopców z UKS Piast do Poznania doszedł do skutku dzięki programowi Fundacji Polska Siatkówka „Siatkówka Nauka Plus Wychowanie”, który to jest realizowany w Uczniowskim Klubie Sportowym Piast.

W programie uczestniczy 16 klubów w kategorii chłopców oraz 16 klubów w kategorii dziewcząt czyli po jednej na województwo. W ramach tego projektu odbywać się będą nie tylko zajęcia sportowe, ale również wycieczki , projekcje filmowe oraz spotkania z psychologiem i pedagogiem. Partnerami w tym projekcie są również: Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, Polski Związek Piłki Siatkowej oraz Wielkopolski Związek Piłki Siatkowej.

Projekt zakłada prowadzenie systematycznych zajęć propagujących piłkę siatkową jako formę przeciwdziałania patologiom, przemocy w szkołach oraz integracji społecznej.

Jednym z takich działań będzie Ogólnopolski Mikołajkowy Turniej Mini piłki Siatkowej Chłopców, który odbędzie się 6 grudnia 2013 r. o godzinie 10:00 w hali sportowej Zespołu Szkół na Parcelkach. Wszystkich kibiców i sympatyków młodzieżowej siatkówki serdecznie zapraszamy.

 

 

UM Krotoszyn, Źródło artykułu: www.krotoszyn.pl, Autor zdjęć: UM Krotoszyn
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat krotoszyński - powiat w południowo – wschodniej części województwa wielkopolskiego z siedzibą w Krotoszyne.W skład powiatu wchodzą gminy: Kobylin, Koźmin Wielkopolski, Krotoszyn, Rozdrażew, Sulmierzyce i Zduny, zajmując powierzchnię 714,23 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: rezerwaty przyrody (Baszków, Buczyna Helenopol, Dąbrowa Smoszew, Miejski Bór i Mszar Bogdaniec), obszar chronionego krajobrazu Dąbrowy Krotoszyńskie Baszków – Rochy, szlaki turystyczne piesze i rowerowe. Do zabytków zaliczają się: wiatrak koźlak z 1877 roku, zajazd z salą taneczną z II połowy XIX wieku w Kobylinie, zespół pałacowo – folwarczny z II połowy XIX wieku w Łagiewnikach, układ ruralistyczny z 1240 roku, z XVIII i XX wieku, zespół kościoła parafialnego p.w. Najświętszego Serca Jezusa z lat 1907 -1909, zespół pałacowy z XIII wieku i stajnia folwarczna z 1905 roku w Smolicach, zespół dworski z I połowy XIX wieku w miejscowości Starkowiec, zespół kościoła parafialnego p.w. Matki Boskiej Gromnicznej z połowy XVII wieku i zespół dworski z I połowy XIX wieku w miejscowości Stary Gród, zespół pałacowy we wsi Borzęciczki, zespół dworski z 1909 roku we wsi Dębiogóra, zespół klasztorny trytyniarzy z XVIII wieku, ratusz z 1688,1890 i 1968 roku, zespół pałacowy z XVII i XIX wieku w Krotoszynie, zespół dworski w osadzie Wronów, zespół dworski z I połowy XIX wieku w Rozdrażewie, ratusz z 1743 roku i wiatrak koźlak z 1797 roku w Sulmierzycach, kuźnia z I połowy XIX wieku we wsi Baszków oraz wiele innych zabytkowych kościołów, kapliczek czy cmentarzy. 

Gospodarka powiatu oparta jest na handlu, ale na tutejszą gospodarkę wpływ mają także: przemysł, budownictwo oraz rolnictwo wraz łowiectwem i  leśnictwem. Na terenie powiatu działają: KONSTAL (produkcja i montaż konstrukcji stalowych), Gembiak – Mikstacki (wykonawca kostki brukowej oraz dróg i nawierzchni masy bitumicznej), Zakład Konfekcyjny TEOMINA (producent konfekcji damskiej) czy GABI – PLAST (producent naczyń i opakowań z tworzyw sztucznych).

Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe: DK15 i DK36.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola