Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem
Belka
Wtorek, 8 Lipca 2025   imieniny: Elżbieta, Adrian, Edgar
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

„W imię miłości”

Data publikacji: 2013-11-28, Data modyfikacji: 2013-11-28
A A AWydrukDrukuj  
 

Dnia 26 listopada 2013r. w Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej im. Arkadego Fiedlera w Krotoszynie odbyło się kolejne spotkanie Klubu Miłośników Książki. Omawiano najnowszą powieść polskiej pisarki Katarzyny Michalak, autorki takich książek jak: Poczekajka, Bezdomna, Gra o Ferrin i innych. Łącznie wydała dotychczas 15 tytułów.

Na wtorkowym spotkaniu dyskutowano o książce W imię miłości. Jest to historia 9-letniej Ani Kraski, która właśnie straciła dosłownie wszystko - nie tylko dom, ale nawet mamę, która trafiła do hospicjum, gdyż nie była w stanie opiekować się swoją córeczką. Dziewczynka przyjeżdża do dziadka, który kiedyś wyrzucił ją razem z mamą z domu. Czy teraz ona znajdzie schronienie pod dachem Jabłonowego Wzgórza? Musi zaryzykować, gdyż inaczej trafi do sierocińca. Ania jest zupełnie sama, niepewna przyszłości. Na ostatnim etapie podróży na swojej drodze spotyka młodego mężczyznę Nad'a, który jak się okazuje również zmierza do Jabłoniowego Wzgórza. Czy to tylko zbieg okoliczności?. Jak potoczą się losy Ani? Zapraszamy do lektury.

            Można powiedzieć iż jest to opowiastka dla dorosłych z tzw. przesłaniem. Autorka wykorzystując swój niewątpliwy talent pisarski w ckliwy i sentymentalny sposób manipuluje emocjami czytelnika. Fabuła jest prościutka i przewidywalna, bohaterzy klarowni aż do bólu. I dlatego powieść wywołała ożywioną dyskusję.

Na spotkaniu można było wypożyczyć ciekawe książki zaproponowane przez bibliotekarza, które znajdują się w Wypożyczalni Działu dla Dorosłych.

Zapraszamy do biblioteki w godz. 10.00 – 19.00 (poniedziałek od 13.00 – 19.00), w sobotę 9.00 – 13.00. 

Zachęcamy do udziału w kolejnym spotkaniu, którego tematem będzie książkę Moniki Szwai „Anioł w kapeluszu”.

Tekst: Krystyna Talaga

UM Krotoszyn, Źródło artykułu: www.krotoszyn.pl, Autor zdjęć: UM Krotoszyn
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat krotoszyński - powiat w południowo – wschodniej części województwa wielkopolskiego z siedzibą w Krotoszyne.W skład powiatu wchodzą gminy: Kobylin, Koźmin Wielkopolski, Krotoszyn, Rozdrażew, Sulmierzyce i Zduny, zajmując powierzchnię 714,23 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: rezerwaty przyrody (Baszków, Buczyna Helenopol, Dąbrowa Smoszew, Miejski Bór i Mszar Bogdaniec), obszar chronionego krajobrazu Dąbrowy Krotoszyńskie Baszków – Rochy, szlaki turystyczne piesze i rowerowe. Do zabytków zaliczają się: wiatrak koźlak z 1877 roku, zajazd z salą taneczną z II połowy XIX wieku w Kobylinie, zespół pałacowo – folwarczny z II połowy XIX wieku w Łagiewnikach, układ ruralistyczny z 1240 roku, z XVIII i XX wieku, zespół kościoła parafialnego p.w. Najświętszego Serca Jezusa z lat 1907 -1909, zespół pałacowy z XIII wieku i stajnia folwarczna z 1905 roku w Smolicach, zespół dworski z I połowy XIX wieku w miejscowości Starkowiec, zespół kościoła parafialnego p.w. Matki Boskiej Gromnicznej z połowy XVII wieku i zespół dworski z I połowy XIX wieku w miejscowości Stary Gród, zespół pałacowy we wsi Borzęciczki, zespół dworski z 1909 roku we wsi Dębiogóra, zespół klasztorny trytyniarzy z XVIII wieku, ratusz z 1688,1890 i 1968 roku, zespół pałacowy z XVII i XIX wieku w Krotoszynie, zespół dworski w osadzie Wronów, zespół dworski z I połowy XIX wieku w Rozdrażewie, ratusz z 1743 roku i wiatrak koźlak z 1797 roku w Sulmierzycach, kuźnia z I połowy XIX wieku we wsi Baszków oraz wiele innych zabytkowych kościołów, kapliczek czy cmentarzy. 

Gospodarka powiatu oparta jest na handlu, ale na tutejszą gospodarkę wpływ mają także: przemysł, budownictwo oraz rolnictwo wraz łowiectwem i  leśnictwem. Na terenie powiatu działają: KONSTAL (produkcja i montaż konstrukcji stalowych), Gembiak – Mikstacki (wykonawca kostki brukowej oraz dróg i nawierzchni masy bitumicznej), Zakład Konfekcyjny TEOMINA (producent konfekcji damskiej) czy GABI – PLAST (producent naczyń i opakowań z tworzyw sztucznych).

Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe: DK15 i DK36.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola