Belka
Poniedziałek, 28 Kwietnia 2025   imieniny: Waleria, Ludwik, Paweł
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Zaśpiewali dla Jankowa

Data publikacji: 2013-12-09, Data modyfikacji: 2013-12-09
A A AWydrukDrukuj  
 

W niedzielę 8 grudnia podczas Jarmarku Świątecznego na krotoszyńskim Rynku odbyła się kwesta na rzecz poszkodowanych mieszkańców Jankowa Przygodzkiego.

O godz. 13.00 zaplanowano wspólne odśpiewanie piosenki "Jest taki dzień". Niestety, pojawiły się problemy techniczne z muzyką. Oczekiwanie przerwał burmistrz Julian Jokś. Wyjął z kieszeni płaszcza harmonijkę i zaproponował, żeby w tym czasie odśpiewać kolędę "Przybieżeli do Betlejem...". Włodarz zagrał melodię do której zaśpiewali wszyscy zgromadzenie na scenie i wokół niej.

Problemy techniczne okazały się nie do pokonania, w związku z czym piosenkę "Jest taki dzień" wykonano bez podkładu muzycznego.

Wspierając akcję zbiórki dla Jankowa, wspólnie ze zgromadzonymi na rynku krotoszynianami piosenkę Czerwonych Gitar zaśpiewali: senator Andżelika Możdżanowska, radny sejmiku wojewódzkiego Franciszek Marszałek, burmistrz Julian Jokś, wiceburmistrz Ryszard Czuszke, przewodnicząca rady miejskiej Zofia Jamka, grono radnych oraz klasa Ia ZSP nr 2.

 

Obecny na krotoszyńskim rynku Wiesław Witek, sołtys Jankowa Przygodzkiego podziękował za wsparcie, zorganizowaną pomoc i przeprowadzoną kwestę.

 

Zbiórkę pieniędzy dla poszkodowanych mieszkańców Jankowa Przygodzkiego zorganizowało Stowarzyszenie Twoja Alternatywa wspólnie z klasą Ia ZSP nr2 oraz Centrum Wolontariatu Ziemi Krotoszyńskiej pod patronatem senator Andżeliki Możdżanowskiej. Młodzież zebrała 1218,29 zł

UM Krotoszyn, Źródło artykułu: www.krotoszyn.pl, Autor zdjęć: UM Krotoszyn
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat krotoszyński - powiat w południowo – wschodniej części województwa wielkopolskiego z siedzibą w Krotoszyne.W skład powiatu wchodzą gminy: Kobylin, Koźmin Wielkopolski, Krotoszyn, Rozdrażew, Sulmierzyce i Zduny, zajmując powierzchnię 714,23 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: rezerwaty przyrody (Baszków, Buczyna Helenopol, Dąbrowa Smoszew, Miejski Bór i Mszar Bogdaniec), obszar chronionego krajobrazu Dąbrowy Krotoszyńskie Baszków – Rochy, szlaki turystyczne piesze i rowerowe. Do zabytków zaliczają się: wiatrak koźlak z 1877 roku, zajazd z salą taneczną z II połowy XIX wieku w Kobylinie, zespół pałacowo – folwarczny z II połowy XIX wieku w Łagiewnikach, układ ruralistyczny z 1240 roku, z XVIII i XX wieku, zespół kościoła parafialnego p.w. Najświętszego Serca Jezusa z lat 1907 -1909, zespół pałacowy z XIII wieku i stajnia folwarczna z 1905 roku w Smolicach, zespół dworski z I połowy XIX wieku w miejscowości Starkowiec, zespół kościoła parafialnego p.w. Matki Boskiej Gromnicznej z połowy XVII wieku i zespół dworski z I połowy XIX wieku w miejscowości Stary Gród, zespół pałacowy we wsi Borzęciczki, zespół dworski z 1909 roku we wsi Dębiogóra, zespół klasztorny trytyniarzy z XVIII wieku, ratusz z 1688,1890 i 1968 roku, zespół pałacowy z XVII i XIX wieku w Krotoszynie, zespół dworski w osadzie Wronów, zespół dworski z I połowy XIX wieku w Rozdrażewie, ratusz z 1743 roku i wiatrak koźlak z 1797 roku w Sulmierzycach, kuźnia z I połowy XIX wieku we wsi Baszków oraz wiele innych zabytkowych kościołów, kapliczek czy cmentarzy. 

Gospodarka powiatu oparta jest na handlu, ale na tutejszą gospodarkę wpływ mają także: przemysł, budownictwo oraz rolnictwo wraz łowiectwem i  leśnictwem. Na terenie powiatu działają: KONSTAL (produkcja i montaż konstrukcji stalowych), Gembiak – Mikstacki (wykonawca kostki brukowej oraz dróg i nawierzchni masy bitumicznej), Zakład Konfekcyjny TEOMINA (producent konfekcji damskiej) czy GABI – PLAST (producent naczyń i opakowań z tworzyw sztucznych).

Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe: DK15 i DK36.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola